Меню Закрити

Волонтерська вахта студентів ТДМУ

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського завжди готові надавати волонтерську допомогу українським бійцям в зоні бойових дій на Сході України. Одні вчать домедичної допомоги, інші працюють медиками-волонтерами на передовій, ще інші організовують акції для виручення коштів на придбання необхідних речей і т.д. Багато хто допомагає волонтерам, як іоб’єдналися в спілки і організації.

????????????????????????????????????

Наприклад, чимала кількість студентів ТДМУ щодня після пар приходить на вулицю академіка Дністрянського, де діє склад допомоги воїнам АТО. Люди, які хочуть підтримати наших захисників, приносять сюди теплі речі, медикаменти, засоби гігієни, яких все ще бракує на передовій. Окрім того, тут плетуть маскувальні сітки і так звані «кікімори», з пальтової тканини вирізають теплі устілки для взуття, шиють евакуаційні стропи натівського взірця.

Sklad-ATO-15117419

На подвір’ї – справжня  майстерня, де виготовляють від спиртівок і так званих «кішок» (пристроїв для розмінування) до  пічок-буржуйок й станків для кулеметів.

Sklad-ATO-15117414 Sklad-ATO-15117421 Sklad-ATO-15117425

Майбутні медики не цураються будь-якої роботи. Схилившись над столом, вони вирізають з товстої тканин  устілки для взуття, які захищатимуть бійців від холоду і вологи. За такою роботою застали студентів 52 групи, які є представниками різних областей України. Наприклад, Сергій Петрушенко приїхав на навчання з Черкас. Олена Михалюк – з Луцька.  Ліля Балагуш –  зі Львова, Світлана Бірук – з Волині, Віктор Бабій та Алла Лучко – з Хмельницького, а Мар’яна  Сидорук мешкає в Тернополі.

До роботи постійно долучається і завідувач  кафедри  фізіології ТДМУ, професор Степан Вадзюк.

Sklad-ATO-15117381

«Охочих серед майбутніх медиків  багато, – розповів Степан Несторович. – Молодь налаштована патріотично і розуміє, що робить важливу справу, бо солдатам потрібна підтримка тилу. Ініціатива належала студентам  й колективу кафедри фізіології і ось уже другий рік триває волонтерська вахта. Серед найактивніших –  другокурсники 26, 28 груп медичного факультету, 3 групи стоматологічного. Щодня до 10 студентів-медиків працюють на складі».

Представники складу вдячні молоді за небайдужість і патріотизм. Окрім того, висловлюють подяку керівництву ТДМУ за підтримку і сприяння волонтерам.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.