Михайло Корда: «Ми доступні для світу, а світ доступний для нас»

Під час робочого візиту до Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Надзвичайний і Повноважений Посол Канади в Україні Роман Ващук висловив своє захоплення тим, що тут у процес навчання впроваджено найвищі європейські стандарти. «Михайле Михайловичу, у той час, коли Україна прагне в Європу, ви давно уже там», – висловив своє захоплення ректору ТДМУ високоповажний гість.

Тож ми вирішили поспілкуватися з Михайлом Кордою, ректором медуніверситету, про основні аспекти формування міжнародних відносин і їхнє значення для тернопільського вишу.

«Міжнародна співпраця нашого університету з вищими навчальними закладами та науковими установами різних країн світу – важливий напрямок навчального процесу і життєдіяльності вишу. На сьогодні нами піддписано угоди про співпрацю з понад 40 закордонними установами. Насамперед, ми приділяємо значну увагу академічним обмінам, зокрема запрошуємо провідних іноземних професорів читати лекції нашим студентам. У цьому навчальному році лекції у нашому університеті читали професори з США, Швеції, Австрії, Польщі тощо. Окрім того, викладачі ТДМУ їздять на стажування в закордонні виші», – розпочав розмову ректор.

GOG0130

Більше того, у Тернопільському медуніверситеті діє програма здобуття двох дипломів – українського і польського. Відповідно до домовленостей про співпрацю між керівниками навчальних закладів, студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського мають можливість здобувати вищу освіту на пільгових умовах (заочна форма навчання) у Вищій школі безпеки у Познані (Польща). За результатами конкурсу, цього року до ВНЗ в Познані зараховано 4 студентів. Після завершення навчання студенти отримають диплом європейського взірця, який значно підвищить їхню конкурентоспроможність на світовому ринку праці.

«Ми започаткували низку спільних з закордонними університетами наукових проектів. Наші науковці стажуються у США, Франції, Іспанії, Греції. Особливо тісна співпраця склалася у нас з польськими університетами. Також чимало наших студентів тимчасово навчаються за кордоном, беруть участь в програмах академічної мобільності та наукових конференціях. У найкращих вишах Європи вони можуть почерпнути цінний досвід, здобути необхідні практичні навички. За кордоном для них відкриті найсучасніші лабораторії і клініки, вони мають можливість ознайомитися з найновішим медичним обладнанням», – зауважив Михайло Михайлович.

ТДМУ є учасником міжнародної програми Erasmus Mundus MEDEA, який фінансує Євросоюз (EACEA). На даний час в рамках програми шестеро студентів медичного університету перебувають на навчанні за обміном в університетах Європи, а саме: 4 студенти навчаються у Вільнюському університеті (Литва) та 1 студент – в Університеті Арістотеля у Тессалоніках (Греція) впродовж осіннього семестру 2015-2016 навчального року. Окрім того, 1 студент отримав грант на навчання в Університеті Сантьяго де Компостела (Іспанія), в якому навчатиметься впродовж 10 місяців.

Також згідно з підписаною двосторонньою угодою, впродовж 2015-2016 навчального року четверо студентів ТДМУ навчаються у Вроцлавському медичному університеті (Польща).

Поцікавилися у Михайла Корди про навчання іноземних студентів у нас. Чим приваблює їх український навчальний заклад?

«Це, насамперед, достатньо висока якість навчання і помірна оплата. Ми навчаємо за європейськими стандартами, а вартість навчання у нас набагато нижча, ніж в медичних школах Америки чи Європи. До речі, іноземний студент платить за навчання в середньому у п’ять разів більше, ніж український. Завдяки цим коштам університет може розвиватися, закуповувати необхідне обладнання, облаштовувати лабораторії, робити ремонти аудиторій тощо. Це солідні інвестиції не тільки у розвиток університету, але й економіку нашого міста», – пояснив Михайло Михайлович.

Останнім часом у ЗМІ почали звинувачувати тернопільські виші у тому, що іноземні студенти, які там навчаються, реєструють фіктивні шлюби з українками задля права на проживання у нашій країні.

«Ми забезпечуємо якісне професійне навчання, задля цього ці молоді люди сюди приїхали. З приводу вищезгаданого, то це робота спеціальної міграційної поліції. Вони відстежують такі випадки і вживають відповідні заходи. А щодо наших студентів, чесно кажучи, не знаю жодного випадку, щоб іноземний студент залишився працювати лікарем в Тернополі чи області», – сказав пан Михайло.

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського розпочато реалізацію проекту «Сестринська ініціатива – медсестри щодо полегшення психічної травми», який підтримало Посольство Канади в Україні. У цьому плані ТДМУ уже співпрацює з Університетом імені Гранта МакЮена в Канаді.

«Враховуючи кваліфікацію фахівців ТДМУ і його тривалу співпрацю з вищими навчальними закладами Канади, ми надаємо 240 тис. грн. (15 тисяч доларів) на впровадження курсу щодо лікування посттравматичного синдрому в підготовку медсестер», – зауважив посол Канади Роман Ващук.

Професор Михайло Корда розповів, що цей пілотний проект уже навесні 2016 року буде впроваджено у всіх медичних коледжах України. «Ми його розробили спільно з канадськими колегами. Наприкінці січня – початку лютого наступного року плануємо організувати Всеукраїнську конференцію за підтримки Міністерства охорони здоров’я України з метою детального обговорення результатів його реалізації. З боку Міністерства охорони здоров’я є зацікавленість у впроваджені такого курсу для навчання медсестер на всій території нашої держави, а в подальшому і лікарів», – додав Михайло Корда.

Як бачимо, міжнародна співпраця у Тернопільському державному медуніверситеті досягла високого рівня. Адміністрація вишу на чолі із ректором робить усе можливе, щоб для студентів був відкритий цілий світ.

Зоряна ДЕРКАЧ (опубліковано в газеті “Свобода” від 1 січня 2016 року).