Науковці ТДМУ стажувалися у спеціалізованій лікарні імені Стефана Жеромського в Кракові (Польща)

Нещодавно зі стажування на базі спеціалізованої лікарні імені Стефана Жеромського у Кракові (Польща) повернувся клінічний ординатор кафедри хірургії №2 Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Руслан Бакалюс.

IMG_2632

Головна мета перебування в цьому закладі полягає в покращенні післядипломної освіти молодих вчених та науковців віком до 35 років з питань діагностики та лікування хірургічних захворювань  та впровадження новітніх науково обґрунтованих методів діагностики та хірургічного лікування у клінічну практику.

Запізнавання з операційними залами під час відкривання лікарні в м.Тарнові

Запізнавання з операційнимит залами під час відкриття лікарні у м.Тарнов

Впродовж стажування  за напрямком «хірургія» Русланом Бакалюсом проведено ознайомлення з особливостями ведення лікувально-діагностичного процесу у хірургічному відділенні.

Майстер класс доктора Якуба ломніцького та відеотрансляція в конференцзалл

Стажування відбулося під керівництвом завідувача хірургічним відділенням Якуба Ломніцького у відділенні загальної, онкологічної та малоінвазивної  хірургії.

Щодня представник ТДМУ брав участь у робочій нараді, під час якої черговий хірург доповідав про поступлення та лікування хворих за період чергування. Потім відбувався обхід хворих ординатором відділення, призначення лабораторно-інструментальних методів дослідження, медикаментозне та хірургічне лікування. Після цього упродовж 30 хвилин проходило обговорення з лікарями відділення стану хворих та визначення подальшої тактики їх лікування. О 9.00 щодня розпочинались планові оперативні втручання.

Операція ТЕР 1 Операція ТЕР 2 операція тер 3

Під час стажування я мав можливість не тільки спостерігати за оперативними втручаннями, але й асистувати у деяких з них, а саме: лапароскопічна  лівобічна геміколектомія, лапароскопічна резекція сигмовидної кишки, герніопластика пахової грижі методом ТЕР та ТАРР,  герніопластика пупкової грижі методом IPOM, ампутації нижньої кінцівки, лапароскопічна холецистектомії, операція «Open abdomen» при деструктивному панкреатиті, правобічна геміколектомія), та інші.

Під час оперативного втручання з доктором Якубом Ломніцьким Під час операції ТЕР при паховій грижі Підготовка до постановки троакара при операції TEP при паховій грижі Підготовка сітчастого імплантатнта під час операції ТЕР при паховій грижі постановка сітчастого імплантата під час операції ТЕР Примірювання сітчастого імплантата при операції ТЕР при паховій грижі

Завдяки участі в цих оперативних втручаннях вдалося не лише порівняти особливості надання медичної допомоги хворим на різних її рівнях, оперативних технік, але й ефективність такої допомоги з використанням найсучаснішого  інструментального обладнання.

Конференція

Під час конференції

Під час стажування також брав участь у конференції «Krakowskie dni przepuklinowe 2015», в рамках якої відбувся майстер-клас з відеотрансляцією з операційної зали.

Під час конференції Krakowskie dni przepuklinowe 2015 з професором Дейкалом І.М

Окрім того, випала нагода побувати на відкритті лікарні в місті-побратимі Тернополя Тарнові, де ми були вражені сучасним технологіями діагностики та лікування і найсучаснішим медичним обладнанням світового стандарту.

Відкриття лікарні у м. Тарнов

Висловлюю щиру подяку за сприяння у стажуванні ректору Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професору Михайлу Корді, а також професору кафедри хірургії №2 Ігорю Дейкалу, хірургу-спеціалісту Єжи Фрідігеру, завідувачу хірургічним відділенням Якубу Ломніцькому та всім лікарям спеціалізованої лікарні в Кракові імені Стефана Жеромського, які допомагали в освоєнні практичних навичок, знаходили час на спілкування та щиро ділилися своїм досвідом.

Інформацію подав Руслан Бакалюс.