Студенти ТДМУ відпрацьовували практичні навички в екстремальних умовах

Нещодавно в Яремче відбулися спільні навчання Тернопільського та Івано-Франківського загонів швидкого реагування Червоного Хреста, участь в яких взяли студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Нагадаємо, що молодь ТДМУ є членами волонтерського загону Тернопільського обласного Товариства «Червоного хреста».

BGY_TP74Tsg

Упродовж короткого періоду учасники навчань виконали кілька завдань, зокрема підйом о 5.00 для перевірки швидкості реагування на надзвичайні ситуації, з чим швидко утворена команда з двох загонів справилася блискавично. На місці змодельованого ДТП на рятувальників чекали двоє постраждалих. В одного була підозра на травму хребта, перелом лівої стегнової кістки,а в іншого – на травму грудної клітки, відірване ліве вухо, перелом лівої плечової кістки. Оскільки в команді працювали лише кваліфіковані особи з наданню першої допомоги, то кожен член загону чітко виконував свою роль у порятунку потерпілих. Частина учасників взяла периметр під контроль та вела пошуки можливих жертв ДТП. Інші – іммобілізували потерпілого з підозрою на травму хребта і транспортували його в безпечне місце за допомогою «нідерландського моста». На постраждалого з травмою грудної клітки наклали оклюзійну пов’язку, руку іммобілізували, а на голову наклали тиснучу пов’язку для зупинки кровотечі.

oHPmd7WOf_E P_20160123_074208 XBCt7G9OHH8

Цього ж дня було детально проаналізовано рятувальну операцію. Андрій Гвоздецький нагадав про методи іммобілізації та транспортування підручними засобами. Василь Волос пояснив методи зупинки кровотеч. Бандрівський Михайло доступно розказав про види пневмотораксу , а Роман Кукурудз про те, як правильно накладати оклюзійну пов’язку.

TQB-_MXoWD4

Наступного дня після сніданку загонівці пройшли 9 кілометрів та підкорили гору Маковиця. Дорогою назад бригада була повідомлена по рації про зниклу в горах групу туристів. Рятувальники миттєво відреагували і вирушили на пошуки потерпілих. Вже за півгодини туристи були знайдені. На жаль, на загін чекала неприємна картина – молодий чоловік придавлений деревом з підозрою на перелом тазу й хребта, дві дівчини в істериці та агресивний хлопець. В ході надання першої допомоги частині рятувальників вдалося ввійти в контакт з психологічно постраждалими, заспокоїти їх, зігріти, напоїти теплим чаєм та відвести подалі від місця події. Решта загону за допомогою гілок та ременів зімпровізували ноші, на яких закріпили і транспортували потерпілого до місця доїзду карети швидкої допомоги. Варто зазначити, що учасники рятувальної місії справилися з поставленим завданням на «відмінно».

C1vcHuscNPI

Хоча перебування в Карпатах було не довгим, учасники тренінгу з Тернополя та Івано-Франківська швидко спрацювалися, що є важливим при виконанні навчань такого роду. В критичній ситуації з двох команд утворилася одна, яка миттєво та злагоджено відреагувала на НС. У команди рятувальників була можливість відточити свої навички в наданні першої допомоги постраждалим: іммобілізації, зупинці кровотеч,транспортуванні та психолочній допомозі постраждалим. Під час проходження навчань між усіма панувала тепла атмосфера. Навчання подібного роду є вкрай необхідними, оскільки ЗШР мають постійно покращувати свої практичні навички, щоб бути готовим надати допомогу в будь-якій ситуації.