У ТДМУ завідувачі військових кафедр зі всієї України визначали стратегію розвитку військової медицини

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 26-27 січня відбулася нарада-семінар завідувачів кафедр медицини катастроф та військової медицини вищих навчальних закладів Міністерства охорони України. У цьому заході взяли участь представники Івано-Франківського національного медичного університету, Одеського національного медичного університету, Дніпропетровської медичної академії, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Буковинського державного медичного університету, Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова, Харківського національного медичного університету, Національного медичного університету імені О.Богомольця, а також голова Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги Віталій Крилюк.

DSC_6789

DSC_6792 DSC_6797

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ТДМУ, професор Михайло Корда. Він детально ознайомив учасників наради-семінару з особливостями діяльності кафедри медицини катастроф і військової медицини в нашому університеті, розповів про чималу громадську роботу працівників цього підрозділу.

DSC_6901

Успіхів у роботі побажав начальник кафедри організації медичного забезпечення Збройних сил Української військово-медичної академії, професор Михайло Бадюк. «Звичайно, у попередні роки склалася неадекватна ситуація щодо того, що в Україні лише в 4 медичних університетах залишилися діяти військові кафедри. Неправильність цього рішення з погляду обороноздатності держави була підтверджена гірким досвідом у 2014-2015 роках. Попри всі негаразди ми продовжуємо розвиватися, зокрема домоглися підписання наказу про заснування військових кафедр в інших університетах. На мою думку, це вагомий крок», – зазначив пан Михайло.

DSC_6909

Завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ, професор Арсен Гудима нагадав, що наш університет приймав військовиків рівно 10 років тому на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина». Саме тоді відбулася триденна конференція, присвячена стандартам НАТО в організації медичного забезпечення військ.

DSC_6826 DSC_6830 DSC_6835

«У той час, певно, інтуїтивно разом з професором Михайлом Бадюком відчували, що рано чи пізно ці стандарти будуть актуальні для нашої країни. І ось ми опинилися в тій ситуації, коли їх потрібно швидко впроваджувати. Приємно, що вперше за 10 років скресла крига і можна рухатися вперед», – додав Арсен Арсенович.

Під час першого пленарного засідання було проаналізовано інформацію завідувачів кафедр про стан виконання наказів Міністра оборони України, Міністра охорони здоров’я України та Міністра освіти і науки України щодо утворення кафедри медицини катастроф і військової медицини в вищих медичних навчальних закладах.

DSC_6831 DSC_6833

З доповіддю «Актуальні питання ліцензування та проведення військової підготовки для студентів вищих навчальних закладів МОЗ України» виступив заступник завідувача кафедри медицини катастроф і військової медицини ТДМУ, доцент Ігор Гарасимів.

DSC_6999

Професор Арсен Гудима детальніше зупинився на основних вимогах до навчально-матеріальної бази кафедри медицини катастроф та військової медицини.

Про роль громадських організацій в підготовці з тактичної медицини та домедичної допомоги в екстремальних ситуаціях розповів голова Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги, керівник навчально-тренувального відділу Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Віталій Крилюк.

Під час другого пленарного засідання активно обговорювали концепцію військової підготовки студентів вищих медичних навчальних закладів України.

DSC_6987 DSC_6989

Наступного дня учасники заходу ділилися досвідом і шукали шляхи вирішення проблемних питань викладання навчальних дисциплін «Домедична допомога в екстремальних умовах» та «Основи організації медичного забезпечення населення і військ.

DSC_7036 DSC_7039 DSC_7049

Згодом усі мали можливість взяти участь у майстер-класах з домедичної допомоги і тактичної медицини та ознайомитися з технічними і тактичними можливостями обладнання для навчального процесу в режимі реального часу.

DSC_7088 DSC_7107

DSC_7124

DSC_7155

Завідувачі кафедр відзначили важливість і актуальність наради-семінару і наголосили на тому, що потрібно частіше зустрічатися в такому форматі, бо це дає можливість вирішити чимало важливих питань.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.