Студенти ТДМУ почерпнули цінний досвід з лекції легендарного британського нейрохірурга Генрі Марша

Нещодавно майже 40 студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відвідали лекцію-зустріч «Чому лікарю важко бути чесним?» відомого британського нейрохірурга і автора бестселера «Історії про життя, смерть та нейрохірургію» Генрі Марша. Захід відбувся у Львівському національному медичному університеті імені Д.Галицького.

GOPR7676_1455017037925_high (1)

genri_marsh_lviv_lekcia_9 GOPR7667_1455017007965_high

У день зустрічі від першого до четвертого поверху будівлі, де розташовувалася лекційна аудиторія, на сходах стояло безліч людей не лише зі Львова, а й з Тернополя, Києва, Івано-Франківська та іншихобластей… Рішення прочитати дві лекції підряд, щоб усі охочі змогли його послухати, Генрі Марш прийняв швидко і легко. Його неймовірно зворушила готовність людей чекати дві години на можливість поспілкуватися з ним. Своїми враженнями від лекції поділилися студенти ТДМУ.

«Ми вдячні адміністрації університету за те, що організували нам транспорт і всі бажаючі змогли потрапити на цю зустріч. До речі, коли ми приїхали на місце проведення лекції, то були вражені величезною чергою студентів, які хотіли послухати Генрі Марша. В аудиторії на 200 осіб вмістилося понад 400 студентів. Спершу планували провести лише одну лекцію, але Генрі Марш, побачивши таку кількість бажаючих, провів дві. Загалом про його досвід почуло майже 1000 студентів», – розповів Богдан Куліковський.

GOPR7650_1455016965592_high

Найбільше молоді сподобалося, що до свого успіху Генрі Марш ставиться спокійно і з гумором, адже головне для нього не відчуття слави, а можливість розповісти про ті висновки, які він зробив і робить.

«Життя нейрохірурга ніколи не буває нудним і може стати надзвичайно успішним, але за це доведеться сплатити високу ціну. Ви не уникнете помилок і навчитесь жити з їх жахливими наслідками.

f3bFh42piFY

Стосунки лікаря і пацієнта, перш за все, базуються на довірі. А все тому, що лікування – дуже небезпечна і непевна річ. І ніхто не може гарантувати результат. Пацієнт мусить довіряти лікареві. А лікар має довіряти пацієнту. Я працював у Пакистані в Караджі кілька тижнів тому. І мій колега розповідав, як тяжко оперувати, коли родина пацієнта стоїть за дверима операційної зі зброєю. І це правда. Виникає питання, як можна комусь довіряти, якщо той хтось нечесний? Адже це очевидно, що довіра базується на чесності. І, рано чи пізно, виникає питання чесності лікаря з пацієнтом, лікаря з колегами. І, щонайважливіше, – чесність лікаря з самим собою. Як ви знаєте, я написав книжку. І я дуже пишаюся тим фактом, що вона видана в Україні. Книга вийшла у 21 країні та стала бестселером у Британії, США, Німеччині… Якщо переглянути відгуки на цю книжку, то всі відразу говорять, що вона дуже чесна. А це означає, що люди не сподіваються, що лікар буде чесним», – наголосив у своєму виступі Генрі Марш.

WP_20160205_18_30_26_Pro-1

Михайлу Думничу найбільше мені сподобалося те, що відомий нейрохірург ілюстрував все на випадках зі своєї клінічної практики. За словами студента, людина з відомим ім’ям була простою, щирою і відвертою.

«Генрі Марш наголошував на тому, що лікар повинен завжди говорити точні цифри, але з ухилом в бік позитиву. Наприклад, Якщо за статистикою в при певних захворюваннях  помирає 400 людей, а двісті виживає, то, сказавши, що 200 людей має шанс, людина буде робити все, аби скористатися цим шансом. Адже коли людина хворіє, то вона хоче надіятися, вірити. Вона сподівається, що її зне алишать сам на сам, а дадуть надію на краще», – додав Михайло Думнич.

За словами студентів їм припала до душі порада нейрохірурга, яка полягає в тому, що для уникнення помилок потрібно мати надійних і щириг колег, міцний колектив, який здатний тверезо і конструктивно критикувати. Відповідно і самому потрібно бути таким колегою і критикувати з метою вдосконалення, а не конкуренції. Для цього потрібно знайти баланс між егоїзмом і командною роботою.

Лекція Генрі Марша: https://www.youtube.com/watch?v=UWC1-q1rrz4

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.