Меню Закрити

Студенти ТДМУ навчалися правильно надавати допомогу пораненим у зоні бойових дій

В актовій залі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 18 лютого цього року відбулися заходи з нагоди вшанування пам’яті героїв Небесної сотні. Цього вечора усі бажаючі могли переглянути фільм «Добровольці Божої чоти» та ознайомитися з азами тактичної медицини.

DSC_0129 DSC_0136

Практичну частину цієї зустрічі забезпечили студент шостого курсу Михайло Денисюк і випускник нашого університету, лікар-інтерн Сергій Коновал. Нагадаємо, що би двоє хлопців є членами організації «Білі берети» і неодноразово в зоні АТО надавали медичну допомогу нашим військовим. Вони рятували поранених, перебуваючи  на передовій в складі Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». За словами хлопців, надання допомоги у випадках специфічних бойових поранень – це ціла наука, тому вони вирішили поділитися своїми знаннями і досвідом з майбутніми медиками. У проведенні тренінг їм допомагав бойовий побратим Анатолій Ющенко.

DSC_0140 DSC_0142

Студенти ТДМУ дізналися про те, як правильно витягувати поранених з так званої «червоної» зони суцільної небезпеки в більш безпечну зону укриття,  щоб потім евакуювати. Окрім того, більше зрозуміли те, як поводити себе медику в «червоній» зоні, щоб самому залишитися в живих. А також ознайомилися з тим, що таке «снайперський капкан», які види зброї знайчастіше використовують вороги, якими мають бути засоби захисту та військова амуніція в «гарячих» точках.

DSC_0166

Михайло Денисюк, Сергій Коновал і Анатолій Ющенко показали як користуватися, приміром, компактними засобами евакуації. продемонстрували також бронежилети різних типів, каски та інші засоби захисту, які рятують життя бійців на передовій. Студенти слухали дуже уважно, адже про реалії війни розповідали їх ровесники, які  нещодавно повернулися з зони бойових дій і можуть поділитися власним досвідом порятунку людських життів.

Після цього всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв Небесної сотні, а потім спільно переглянули фільм  «Добровольці Божої чоти» про  оборону Донецького аеропорту, його захисників і, зокрема, бійців Добровольчого Українського корпусу – батальйону, сформованого  «Правим сектором».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.