Меню Закрити

ТДМУ налагоджує співпрацю з Німеччиною

Упродовж 23-24 лютого в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського провідний фахівець в галузі мікробіології та імунології інфекційних захворювань, зокрема, туберкульозу, професор Тімо Ульріхс з університету Аккону у Берліні (Німеччина) прочитав викладачам і студентам лекції на актуальну медичну тематику. Професор Ульріхс працював у Федеральному міністерстві охорони здоров’я Німеччини і має великий досвід з питань організації охорони здоров’я. Сьогодні він є консультантом посадовців нашого Міністерства охорони здоров’я. Досвід Німеччини у подоланні туберкульозу є актуальним і корисним для України. Німецьким лікарям вдалося зробити все можливе в плані діагностики і лікування цього захворювання, в результаті чого ця країна має найнижчі показники по кількості хворих на туберкульоз.

IMG_1953

Професор Тімо Ульріхс зустрівся 24 лютого з ректором Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професором Михайлом Кордою, щоб обговорити низку питань щодо налагодження тісної співпраці між університетом Аккону, фундацією Коха-Мечнікова і ТДМУ. В результаті цього буде підписана угода про співробітництво і реалізацію спільних проектів щодо розробки ранньої діагностики і нових методів лікування туберкульозу. Потрібно зазначити, що ця співпраця дає можливість ТДМУ знайти нових партнерів серед вищих навчальних медичних закладів у Німеччині.

IMG_1963

Фундація Коха-Мечнікова здійснює свою діяльність у чотирьох важливих напрямках, один з яких стосується розширення наукової співпраці і реалізації програми наукових обмінів, спільних наукових публікацій. Наступним напрямком є розробка рекомендацій щодо належної діагностики і сучасних методів лікування соціально небезпечних захворювань. Фахівці фундації консультують органи місцевого самоврядування обласного і місцевого рівня. Налагодження співробітництва в цьому напрямку відкриє нові перспективи у подоланні туберкульозу і для нашого краю. Окрім того, діяльність Фундації Коха-Мечнікова стосується і реалізації програми академічних обмінів для студентів і молодих вчених. До речі, ця організація тісно співпрацює із національною агенцію DAAD, що в Німеччині.

Ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда запропонував Тімо Ульріхсу стати членом редакційної колегії наукового журналу ТДМУ «International Journal of Medicine and Medical Research». Німецький професор люб’язно прийняв пропозицію і висловив своє зацікавлення програмою Міжнародних студентських літніх шкіл, яка щороку проводиться в нашому університеті.

DSC_1167

DSC_1157 DSC_1159 DSC_1160

Під час першої лекції німецького професора викладачі і студенти ТДМУ мали можливість детальніше ознайомитися з особливостями німецької системи охорони здоров’я та можливостями їх впровадження у систему охорони здоров’я в Україні. Дві інші лекції були присвячені питанням діагностики та нових методів лікування туберкульозу.

DSC_1185 DSC_1193 DSC_1199

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.