Науковця ТДМУ визнано «Персоною №1»

Щорічно газета «Номер один» підводить підсумки і визначає у своєму конкурсі «Персона №1» тих людей краю, які відзначилися певними досягненнями, найбільше доклалися до розвитку нашої області упродовж року. Переможці отримують унікальну нагороду «Персона №1» як свідчення того, що відтепер вони є прикладом для нашого суспільства. Серед почесних осіб краю у 2015 році кращим медиком і винахідником став науковець Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Андрій Ковальчук.

DSC_0641

Тернопільський лікар та науковець Андрій Ковальчук винайшов і запустив у серійне виробництво унікальний апарат для пересадки шкіри. Електричний дерматом (так називається пристрій) сьогодні рятує тисячі життів. За допомогою цього медичного інструмента лікарі зрізають тонкий шар шкіри з донорської ділянки і пересаджують на уражену. Прилад відомий ще з першої половини минулого століття. Однак лише Андрію Ковальчуку вдалося довести його до довершеного стану.

Після того, як науковець розробив перші прототипи моделей, він представив їх на міжнародному ринку. Медик розіслав світовим виробникам свої пропозиції, і ті зацікавились ними. Під час виставки у Дюсельдорфі авторитетне товариство заявило, що такий інструмент для широкого вжитку має перспективу. Аналогічною ситуація була в Гаазі. Коли голова відомої Нідерландської компанії Humeca продемонстрував пристрій, розроблений українськими науковцями, шанована аудиторія проявила неабиякий інтерес.

kovalchuk122

Крім того, Андрій Ковальчук став переможцем Всеукраїнського туру міжнародного конкурсу «Ten Outstanding Young Persons of the World» (TOYP), посівши перше місце у номінації «Медицина. Інновації в галузі медицини».

Вітаємо Андрія Олеговича з таким визнанням, бажаємо нових здобутків!

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.