Біль українського народу показали у виставі студенти ТДМУ

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, які є учасниками драматичного гуртка «Aрт-Drama», 23 лютого цього року в актовій залі вишу презентували свою першу акторську роботу у постановці «За вас правда, за вас сила. І воля святая», яка була присвячена пам’яті героїв Небесної сотні.

DSC_1096 DSC_1102

DSC_0931

Ще під час Різдвяної коляди керівник драматичної студії і режисер-постановник Світлана Матвіїшин зазначила, що готує сюрприз у вигляді змістовної і глибокої вистави.

DSC_0940 DSC_0950 DSC_0970 DSC_0994

DSC_1001

Сюжет постановки стосувався усіх важких подій, які пережила наша нація упродовж останніх 100 років. На прикладі історії жінки, якій вдалося вижити під час Голодомору 1932-33 років, ми бачимо, як важко здобувалася незалежність. Її донька зазнала страждань під час Другої світової війни… І так тяглося упродовж багатьох поколінь – аж до сучасного етапу розвитку країни. Та, незважаючи на важкі випробування, ключовою завжди була людяність і вміння допомогти один одному.

DSC_1013 DSC_1025 DSC_1026

У залі не було жодного байдужого – хтось дивився, затамувавши подих, хтось тихо плакав…

DSC_0973 DSC_0974 DSC_0975 DSC_0976

Найголовніше у цій постановці – це те, що режисерка дала надію всім глядачам на краще майбутнє. Пані Світлана продемонструвала це на реальному прикладі з сьогодення. Сім’я, отримавши повідомлення про загибель чоловіка в Антитерористичній операції на Сході України, майже змирилася з втратою. Фінальним акордом стало те, що голова родини таки повернувся додому живим. Українська сучасна родина знову разом. І як тут не згадати слова Тараса Шевченка: «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі».

DSC_1031 DSC_1040 DSC_1058

DSC_1059

Потрібно відзначити емоційну гру студентів ТДМУ, яким вдалося «вжитися» в образи, пропустити через себе весь той біль народу і донести його до глядачів. Прем’єра була вдалою. Звичайно, що варто і далі працювати, вдосконалювати свій талант. Ми впевнені, що майбутнім медикам участь у драматичному гуртку додасть наснаги у житті і навчанні! Також з нетерпінням чекаємо нових прем’єр!

DSC_1065

DSC_1070 DSC_1072