Аспірантка ТДМУ перемогла у конкурсі на найкращу клінічну роботу

Нещодавно в Києві в Інституті геронтології імені Д.Чеботарьова НАМН України відбулася IX міжнародна конференція молодих вчених «Захворювання кістково-м’язової системи та вік», яка була присвячена пам’яті професора Є.Подрушняка. Форум зібрав також знаних фахівців – представників науково-дослідних інститутів, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Шупика, лікарів-практиків різних спеціальностей. Адже захворювання кістково-м’язової системи – проблема масштабна й вимагає уваги та об’єднаних зусиль спеціалістів багатьох галузей медицини.

Аспірант кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Юлія Яворська представила на конференції свою наукову роботу «Ураження кісткової тканини в пацієнтів з лімфомою Ходжкіна». Авторитетне журі конкурсу, який відбувся в рамках конференції, визнало її найкращою клінічною роботою.

Julia Yavorska

Юлія Яворська поділилася своїми враженнями щодо участі у конкурсі.

– Загалом взяли участь 15 конкурсантів з усієї України. Це  молоді вчені й лікарі-практики різних спеціальностей: невропатологи, ревматологи, ортопеди, травматологи… Всі роботи були присвячені захворюванням кістково-м’язової системи. Ця проблема також актуальна і для онкології. До речі, я була єдиним онкологом серед конкурсантів.

– Чому обрали такий фах?

– Онкогематологія – надзвичайно важлива галузь медицини, яка зацікавила мене ще в університеті. Ще студенткою активно працювала в науковому гуртку під керівництвом професора кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Ігоря Валентиновича Жулкевича, брала участь у медичних конгресах студентів і молодих вчених, конференціях, які організовує наш університет. Ігор Валентинович підтримав моє бажання вчитися та працювати над обраною тематикою. Під його керівництвом відбувалося моє становлення як науковця. До речі, на 6 курсі, вперше взяла участь у Міжнародній конференції «Захворювання кістково-м’язової системи та вік», присвячену пам’яті професора Є.Подрушняка. Тоді у конкурсі посіла друге місце.

До вступу до аспірантури в грудні 2015 року працювала районним онкологом в лікарні у Калуші, що на Івано-Франківщині.

з Поворознюком Владиславом Володимировичем президентом української асоціації остеопорозу 19.02.2016

– Сфера ваших наукових інтересів – пухлинні захворювання кровотворних органів і лімфатичної системи. Чому саме онкогематологія в пріоритеті?

– Це дуже цікава спеціальність як в науковому, так і в практичному плані. Попри всі стереотипи про онкологічний діагноз, надія побороти хворобу завжди є. Адже існує багато сучасних методів і препаратів, які допомагають впоратися з недугою, а вчасне звернення до лікаря збільшує шанси пацієнта на одужання. Точний діагноз і правильне лікування повертають людину до життя. Коли обирала спеціальність, свою роль зіграв і приклад мами. Вона теж онколог.

Хочу сказати, що висока оцінка журі засвідчила те, що робота актуальна і є можливість її практичного застосування, а це дуже важливо для науковця. Користуючись нагодою, хочу висловити щиру вдячність своєму науковому керівнику, професору Ігорю Валентиновичу Жулкевичу, який чотири роки тому вказав мені напрямок можливих досліджень. Дякую шановному професору за мудрі настанови, доцільну критику та підтримку.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.