Конференція з актуальних питань діагностики, лікування і профілактики коморбідної патології в практиці сімейного лікаря відбулася в ТДМУ

Упродовж 10-11 березня цього року під егідою Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського в приміщенні Тернопільського драматичного театру імені Т.Шевченка відбувається ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання діагностики, лікування і профілактики коморбідної патології в практиці сімейного лікаря». В роботі заходу беруть участь понад 300 делегатів, серед яких лікарі загальної практики та сімейної медицини, а також лікарі інших спеціальностей: терапевти, хірурги, педіатри та акушери-гінекологи міста Тернополя, Тернопільської області, а також інших областей.

DSC_3123 DSC_3135 DSC_3141

Привітальні слова з нагоди початку роботи конференції звучали від заступника директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Лідії Чайківської, яка побажала плідної праці в роботі конференції.

DSC_3150 DSC_3166

Урочисте відкриття заходу розпочав проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, котрий наголосив на актуальності назрілої проблематики коморбідних станів в практиці лікаря-інтерніста. Іван Миколайович привітав делегатів заходу від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди.

DSC_3191

DSC_3178 DSC_3240 DSC_3244 DSC_3250

Пленарне засідання розпочав професор Мар’ян Гребеник з доповіддю «Ішемічна хвороба серця. Акцент на ішемію міокарда», в якій були розставлені акценти алгоритму дій лікаря загальної практики сімейної медицини у хворих із стабільною ішемічною хворобою серця. Актуальність даної теми обумовлена вагомою часткою ішемічної хвороби серця в структурі серцево-судинних захворювань та відповідно смерті в Україні.

DSC_3276

DSC_3258 DSC_3263  DSC_3305

Окрему увагу було надано в доповіді професора Вакалюка І.П. медикаментозному супроводу відновного лікування хворих з ішемічною хворобою серця. Розглянуто серцево-судинний континуум – як ланцюг патологічних ланок, що ведуть до серцево-судинних захворювань.

DSC_3338

Професор С.П. Маркін (Воронежський державний медичний університет імені Миколи Ниловича Бурденка) висвітлив актуальні питання симптому запаморочення та окреслив шляхи подолання їх в практиці лікаря загальної практики сімейної медицини в амбулаторних умовах.