В ТДМУ відбулося вручення ордену «За спасіння життя»

У актовій залі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 15 березня відбулося перше вручення громадської відзнаки ордену «За спасіння життя», яку започаткував Благодійний фонд «Вірую». Нагороду отримали ті медичні працівники, які своїми діями врятували життя іншої людини або систематичною працею сприяли спасінню життя інших, а також за наукові відкриття в галузі медицини, які дали можливість зберегти здоров’я української нації.

????????????????????????????????????

Вручення такої відзнаки започатковано як данина пам’яті видатного діяча в галузі охорони здоров’я і медичної освіти, лікаря та науковця, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, професора Леоніда Якимовича Ковальчука, який упродовж своєї лікарської діяльності врятував не одне людське життя. Як зазначили організатори, надалі нагородження громадською відзнакою «За Спасіння Життя» відбуватимуться щорічно 15 березня та 1 жовтня.

DSC_4413

Відкрив захід архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, який наголосив на тому, що ми розбудовуємо нову державу в умовах війни, де гинуть ті люди, які не на словах, а на ділі доказують свою любов до України. Незважаючи на це, є достатньо лікарів душ і тіла, які намагаються зцілити душевні та тілесні рани.

DSC_4434

Ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда привітав номінантів з отриманням нагороди.

«Мені особливо приємно, що серед нагороджених є доцент нашого університету Тамара Воронцова. Вона днями і ночами перебувала на Майдані, надаючи допомогу пораненим і хворим. Зараз продовжує свою місію, як волонтер, організовуючи кожних два тижні передачі на фронт з продуктами і ліками. Щоразу вона ризикує своїм життям. Серед наших викладачів і працівників на передовій служить семеро людей. Нещодавно Президент України нагородив орденом «За мужність» клінічного координатора Тетяну Потупалову, котра як лікар санітарного вертольоту «Мі-8» здійснила 92 вильоти та надала медичну допомогу понад 600 пораненим і хворим у зоні АТО. Серед тих, хто зараз перебуває на Сході України, асистент кафедри мікробіології Микола Винничук, який служить начальником медичного пункту поблизу лінії фронту, доцент кафедри травматології та ортопедії з комбустіологією Ігор Кулянда та доцент кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Мирослав Домбрович, які працюють хірургами у прифронтовому госпіталі. Дякую їм та усім номінантам за те, що ви зробили і робите для майбутнього України», – зазначив Михайло Корда.

До лав Збройних сил України також мобілізовані такі працівники університету: інженер відділу програмного та апаратного забезпечення Андрій Галаван, оператор з обслуговування комп’ютерних класів Ігор Форисюк і водій Володимир Марховський.

DSC_4454 DSC_4458

Нагороджених привітали голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, розпорядник-координатор фонду «Вірую», старший військовий капелан, протоієрей В’ячеслав Кізілов.

DSC_4465

Орден «За спасіння життя» отримали доцент ТДМУ Тамара Воронцова, лікар-стоматолог Андрій Кухар, засновник медичної служби АСАП ЕМС ХОТТАБИЧ Ілля Лисенко, священник-капелан, засновник капеланської служби ДУК ПС Микола Мединський (псевдонім – Залізняк), лікар-хірург Дмитро Лось, лікар Андрій Салагорник, лікар-хірург Юрій Свідерський.

DSC_4470

«Ця нагорода є колективною заслугою моїх колег і однодумців. Під час Майдану допомагала протестувальникам тим, чим могла, зокрема упродовж 2 місяців працювала терапевтом. А в останні два роки вирішила більше уваги приділити допомозі нашим бійцям. Підключився цілий колектив знайомих. Мені приємно, що під час моїх звернень за допомогою завжди отримувала підтримку і розуміння. Ніхто не відмовляв. Особлива подяка колишнім працівникам нашого університету, а тепер представникам канадської діаспори, Богдану Бойчуку та Надії Архіповій. Вони надавали допомогу у вигляді медичних інструментів і обладнання. Ми це все передавали військовим госпіталям, за що вони дуже вдячні. Ми зараз знову збираємо черговий вантаж. Висловлюю подяку «Центру здоров’я», невтомні працівниці якого нав’язали багато теплих шкарпеток. Завжди отримую підтримку з боку викладачів і студентів ТДМУ», – розповіла доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тамара Воронцова.

DSC_4483 DSC_4492

DSC_4503

У рамках цього заходу також було презентовано перевидання «Календарця українця-націоналіста», який вийшов у 1942 році, та книги Казимира Яреми «Кривава боротьба за волю України».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.