Стажування науковця ТДМУ у Вроцлавському медичному університеті

Завідувач кафедри педіатрії № 2 Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Галина Павлишин 04-18 березня цього року проходила стажування на клінічних кафедрах Вроцлавського медичного університету у рамках міжнародної співпраці ТДМУ з цим вищим навчальним закладом.

WP_20160313_001

Вроцлавська університетська клініка

Під час стажування у Вроцлавському медичному університеті  ознайомилася з особливостями роботи педіатричного відділення інтенсивної терапії, кафедри неонатології університетської клініки, які оснащені новітніми технологіями з сучасним обладнанням та висококваліфікованими фахівцями.

Педіатричне відділення інтенсивної терапії функціонує на 6 ліжках, забезпечує надання високоспеціалізованої медичної допомоги дітям від народження до 17 років, в основному це лікування та виходжування дітей з тяжкими вродженими вадами, аномаліями розвитку, онкологічною патологією, після травм, оперативних втручань, а також з тяжкою соматичною патологією – сепсис з розвитком септичного шоку, серцева недостатність ІІБ-ІІІ ст.

Відділення оснащене сучасним обладнанням – апаратами для інвазивної та неінвазивної підтримки, моніторингу показників гемодинаміки, інфузоматами з шприцевими фільтрами, а також діагностичною апаратурою для ультразвукового дослідження (нейросонографії, УЗД серця, легень, черевної порожнини), бронхоскопії, ЕЕГ, ЕКГ. Варто відзначити, що всі необхідні дослідження пацієнтам проводять лікарі відділення інтенсивної терапії.

WP_20160313_004

У відділенні широко використовується практика застосування катетеризації центральних вен шляхом використання тунелізованого катетера Бровіак у дітей з онкогематологічними захворюваннями та у хворих з необхідністю тривалої інфузійної терапії (складні хірургічні втручання, вади розвитку шлунково-кишкового тракту, які вимагають пролонгованого парентерального харчування). Така методика забезпечує проведення тривалого венозного доступу при низькому рівні інфікування.

WP_20160311_006

Клінічна кафедра неонатології включає наступні відділення: відділення інтенсивної терапії новонароджених з палатами післяреанімаційного виходжування, патології новонароджених, післяпологове відділення.

У відділенні інтенсивної терапії новонароджених спостерігається використання високосучасних технологій з модернізованим обладнанням в поєднанні з застосуванням методики «Кенгуру», що дозволяє наблизити батьків до догляду за недоношеною дитиною, зменшити ризик нозокоміального інфікування. Успішно використовується методика реабілітації новонароджених шляхом Войта-терапії з наступним залучанням батьків для тривалого відновного лікування, методика профілактики болю у новонароджених різного гестаційного віку.

У відділенні інтенсивної терапії новонароджених всі лікарі володіють методикою проведення УЗД, а тому всім новонародженим проводяться як скринінгові, так і планово-діагностичні ультразвукові обстеження головного мозку, серця, черевної порожнини, легень. Щороку на базі відділення відбуваються фахові курси по ультразвуковій діагностиці із залученням спеціалістів з провідних клінік Польші.

Під час стажування була можливість ознайомитися з роботою Вроцлавського хоспісіуму для дітей, де проводиться спостереження за важкохворими некурабельними пацієнтами в домашніх умовах. Працівники хоспісіуму – лікарі, медсестри, реабілітологи, соціальні працівники, духовні особи (священик, сестри-монахині) – забезпечують догляд за 60 дітьми різного віку, та 200 пацієнтам надають посильну допомогу у вигляді повторних курсів реабілітації із залученням спеціалістів додому.

WP_20160317_001 WP_20160317_004

Вроцлавський хоспісіум для дітей та машини, які обслуговують цю категорію пацієнтів.

Щира вдячність організаторам стажування – координатору з питань співпраці між Тернопільським та Вроцлавським медичними університетами, керівнику зовнішніх зв’язків у Вроцлавському медуніверситеті, почесному професору Тернопільського медуніверситету Войцеху Баргу та ректору Тернопільського медичного університету, професору Корді М.М. – за створення умов, сприяння та можливість клінічного стажування в університетській клініці Вроцава, Польша.

Інформацію подала професор Галина Павлишин.