Студентка ТДМУ взяла участь в українсько-німецькому проекті від Всеукраїнської медичної студентської асоціації

Нещодавно студентка 3 курсу медичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Ірина Підгайна у складі делегації Всеукраїнської медичної студентської асоціації мала можливість отримати цінний досвід від німецьких експертів у галузі медицини. Потрібно зазначити, що Всеукраїнська медична студентська асоціація тісно співпрацює з молодіжними громадськими організаціями з інших країн і максимально сприяє українським майбутнім медикам у лідерському і професійному вдосконаленні. Студенти ТДМУ є активними членами цього громадського об’єднання, долучаються до реалізації проектів, беруть участь у конференціях, семінарах та інших заходах.

22cbce4c-7b95-414d-b33f-d8febe7e6f67

Цього разу німецька організація «Chance» надала можливість саме представникам вищезгаданої асоціації упродовж 10 днів спілкуватися з німецькими фахівцями в галузі медицини. Навчання відбулися у формі дискусій, семінарів і неформальних зустрічей, а також планування спільних проектів.

9c1eea85-ac30-4fd6-956a-29d4b5a0e060 fda3286f-a765-4a09-8ddd-25ee5042ffb7

«Упродовж цього часу ми справді встигли багато, зокрема познайомилися з представниками Німецької медичної студентської асоціації «Bundesvertretung der Medizinstudierenden in Deutschland e.V.» (BVMD), організацією «Bund Deutscher PfadfinderInnen Landesverband Berlin». Ми почерпнули від них багато цікавих ідей і досвіду щодо громадської роботи.

778c8341-8c11-4469-9ff2-4f926cfa0c4d

Важливим для нас було спілкування з професором Бранденбурзького університету, доктором медичних наук, екс-головним лікарем Бранденбурзької клініки і відомим фахівцем в онкології, гінекології та медичній інформатиці – Ебергардом Беком. Він поділився з нами своїм практичним досвідом. Це допомогло краще пізнати такі медичні спеціальності, як онкологія, гінекологія та медична інформатика. Також налагодили контакт з головою Студентської ради цього ж університету, ознайомилися з організацією роботи однієї з найкращих клінік Європи – клінікою «Шаріте», а також відвідали «Otto Bock-центр» і безліч професійних ярмарок та виставок. Берлін залишив багато позитивних вражень і приємних спогадів. Ми отримали хороший професійний досвід і визначили для себе пріоритетні напрямки подальшого розвитку. Такі заходи є важливими для студентів під час навчання, адже вони допомагають визначитися зі спеціалізацією, намітити певні плани і визначити для себе шлях, по якому хочеш іти у професії. Окрім того, знаходиш багато однодумців і друзів», – розповіла Ірина Підгайна.

8c66c771-7146-48b0-9f5d-3f1aa36b5d74

Молоді ще й пощастило з культурною програмою, яку для них організували німецькі колеги. Вони змогли відвідати багато музеїв, арт-галерей, city-rally, ознайомитися з історичними пам’ятками міста.

«За час нашого візиту наші німецькі колеги відкрили нам Берлін з іншого боку. Це місто пов’язане не тільки з Reichstag, Brandenburger Tor і Берлінською стіною. Воно славиться архітектурою, старими університетами, високою культурою, збереженими історичними пам’ятками. Це місто яскравих вогнів і добрих людей», – додала дівчина.

595f8701-cf01-4bad-9045-ec3dec00e3e0

Cтудентка Ірина Підгайна не вперше бере участь у міжнародних програмах і представляє наш університет в міжнародних проектах. В результаті жорсткого конкурсного відбору на всеукраїнському рівні вона отримала можливість брати участь у масштабному французько-німецько-польсько-українському проекті, який спрямований на те, щоб соціально активна українська молодь переймала європейський досвід в організації і реалізації міжнародних проектів. Окрім неї, від України було обрано ще п’ять молодих лідерів. Загалом кожна країна-учасниця, а це Польща, Франція, Німеччина і Україна делегувала по 6 своїх представників. Під час першої частини реалізації проекту молоді люди пройшли за кордоном низку тренінгів. Про те, як це було, детальніше тут: https://www.tdmu.edu.ua/2016/03/15/studentka-tdmu-vzyala-uchast-u-mizhnarodnomu-treningu-dlya-molodizhnyh-lideriv/

Бажаємо юній активістці інших цікавих проектів і гідного представлення ТДМУ на міжнародному рівні.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.