Волонтери проекту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям» готуються до благодійної ярмарки

Нагадуємо, що з 1 грудня 2015 року в стінах ТДМУ започатковано проект «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям», який спрямований на допомогу пацієнтам гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні.

Згідно останніх досліджень західних онкологів доведено, що для ефективнішої боротьби з онкопатологією необхідні позитивні емоції. Тому в основі даного проекту лежить розробка заходів та їх реалізація для дарування якомога більше позитивних емоцій дітям, хворим на важку недугу, та їх батькам, адже підтримка найрідніших – мами і тата потрібна найбільше. Різноманітні акції, які проводитимуться в рамках проекту, будуть спрямовані на формування позитивного настрою в малечі, їх віри в одужання і реалізацію власних мрій.

Саме тому, волонтери проекту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям» розпочали «Арт-терапію», котру в онкології називають зцілюючою творчістю. Можемо відзначити, що кількість добрих великих сердець, котрі допомагають в реалізації проекту, поступово збільшується. До проекту долучились гуртківці-професіонали під керівництвом доцента кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології Олени Петрівни Венгер. Для того, щоб розпочати проведення арт-терапії із дітками у гематологічному відділенні, волонтери проходять вишкіл на  кафедрі неврології, психіатрії, наркології та медичної психології. Організатори та волонтери проекту висловлюють вдячність доцентам Олені Венгер та Олені Смашній за мотивацію та цікаву інформацію по роботі із малечею.

1

Результат помітний одразу: 24 березня відбулася дивовижна зустріч волонтерів із дітками гематологічного відділення Тернопільської дитячої міської лікарні. Батьки та діти радо зустріли наших волонтерів. Розпочали зустріч із запитань про вподобання малечі. Адже одним діткам до вподоби малювати, інші полюбляють ліпити з глини. Красива і дуже розумна дівчинка – майбутній медик, котра пише вірші, виявляється – ще й любить вишивати бісером! А одна з мам влаштувала навіть майстер-клас по виготовленню дивовижних маків. Однак, коли волонтери одягнули веселі ковпаки, носики клоуна і зайшли в палату до наймолодшого – почалося щось неймовірне… Волонтерів довго не відпускали з відділення…

2 3

4

З’ясувавши уподобання діток, волонтери добряче готувалися до наступного візиту. Цікавою ідеєю, котра припала до душі усім – стало малювання на полотні. Для кожної вікової категорії волонтери старанно підбирали цікавий малюнок. Неабияких старань потребувало підготувати полотно для малювання. Висловлюємо вдячність талановитому художнику Ілоні Шандрук  за розкриті художні таємниці.

5

І знову, довгоочікувана зустріч волонтерів із дітками. Перед візитом, кожен переборює своє внутрішнє хвилювання, невпевнено заходить у відділення, але, як тільки волонтери потрапляють у палату до малечі – відбувається щось неймовірно захопливе: діти із зацікавленням знайомляться із волонтерами, жартують, веселяться. Одразу підхопили ідею – малювати на полотні, для діток це було вперше. Того ж дня започаткували традицію: кожне відвідування закінчується веселими різнобарвними відтисками долоньок під назвою “Барвисті долоньки надії”.

6 7

8 9

10

11  12

Ми з впевненістю можемо зазначити – нашим волонтерам вдалося подарувати годину сміху, радості, веселощів малечі. Приємно, коли зустріч закінчувалася такими словами батьків: «Дякуємо за подаровані позитивні емоції нашим дітям. Приходьте ще. Завжди чекаємо на Вас!» А щирі дитячі усмішки та запитання: «Коли ж прийдуть ще студенти?» – додають віри та оптимізму й самим волонтерам.

13 14

Усі творчі роботи діток будуть виставлені на благодійній ярмарці до дня захисту дітей у червні 2016 року.

«Повернемо щасливе дитинство онкохворим діткам – це не просто слова, а стимул жити і допомагати, дарувати радість та тепло, вірити у краще майбутнє…» – зазначила студентка-волонтер 4-го курсу медичного факультету Лілія Гарасимчук.

Далі буде…

Інформацію підготувала Тетяна Дзецюх