Стажування лікарів-інтернів ТДМУ в клініках Канади

Лікар-інтерн Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського за спеціальністю «ортопедія та травматологія» Тарас Волошин упродовж березня цього року пройшов стажування в ортопедично-травматологічних відділеннях клінік Foothills Medical Centre (травма-центр І рівня) та Peter Lougheed Centre (травма-центр ІІ рівня) в місті Калгарі (Канада).

З др. Джеремі Ламоте, на фоні одного з корпусів Peter Lougheed Centre
Foothills Medical Centre

Під час стажування ознайомився з роботою операційного блоку, відділення ортопедії та травматології і приймального відділення обох клінік.

У приймальному відділенні з др. Ламоте
Ортопедична операційна Foothills Medical Centre

Більшість часу свого стажування провів в операційних, ознайомлюючись з хірургічними техніками реконструктивних операцій стопи, ендопротезування великих суглобів, металоостеосинтезу з приводу переломів різних локалізацій та артроскопічних операцій.

В операційній з проф. Баклі
Ортопедична операційна Foothills Medical Centre

Мав нагоду особисто познайомитися та провести декілька днів в операційній з легендою сучасної травматології, викладачем АО – професором Річардом Баклі. Він виховав не одне покоління висококласних ортопедів, написав декілька навчальних посібників з хірургії стопи, які широко використовуються в світі. Не зважаючи на свій вік, виконує 5-6 хірургічних втручань щодня, веде 15 клінічних досліджень, продовжує їздити по світу та викладати курси.
Упродовж стажування вдалося встановити дружні контакти з колегами, сподіваємося на подальшу співпрацю та обмін досвідом.

Місце для очікування біля операційної

Висловлюю щиру подяку за організацію стажування – канадським благодійникам Лойду Сенайко та доктору Девіду Сенайко, завідувачу ортопедично-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні – Гаріяну С.В. Вельми вдячний за сприяння ректору Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професору Корді М. М.

Інформацію подав Тарас Волошин.