У ТДМУ відбулася ІV науково-практична конференція «Хімія природних сполук»

21-22.04.2016 року на базі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася  ІV науково-практична конференція «Хімія природних сполук».

IMG_4625

IMG_4631

IMG_4638 IMG_4668

IMG_4688

Роботу конференції очолили проректор з наукової роботи, проф. І.М.Кліщ, завідувач кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою, проф. С.М.Марчишин, завідувач кафедри фармації ННІ післядипломної освіти, проф. Л.С.Фіра, завідувач кафедри фармакології з клінічною фармакологією, проф. О.М.Олещук, професор кафедри фармакології з клінічною фармакологією К.А.Посохова.

IMG_4696

У конференції взяли участь представники 34 різних організацій України, Росії та Польщі, серед яких 18 університетів, академій та коледжів медичного і фармацевтичного профілю, 7 університетів немедичного профілю, 6 науково-дослідних інститутів НАН і НАМ України, 1 навчальний заклад Російської Федерації (м. Санкт-Петербург), 1 навчальний заклад Польщі (м. Люблін), департамент охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації.

IMG_4725

IMG_1640

За період роботи конференції на 2 пленарних та 2 секційних засіданнях (перше секційне засідання – “Дослідження хімічного складу лікарської рослинної сировини та перспективи створення на її основі лікарських засобів”; друге секційне засідання – “Фармакологічні та біохімічні дослідження лікарської рослинної сировини та засобів на її основі”) було заслухано і обговорено 27 доповідей і повідомлень, які стосуються різних аспектів вивчення складу, аналізу, фармакологічної активності і стандартизації лікарської рослинної сировини та створення, виробництва, стандартизації лікарських засобів на її основі.

IMG_4729

IMG_1563

За результатами конференції було прийнято рішення щодо необхідності об’єднання зусиль та налагодження співпраці фахівців різних фармацевтичних та медичних навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації з метою комплексного дослідження лікарської рослинної сировини, створення на її основі нових оригінальних і ефективних лікарських засобів та впровадження отриманих результатів у виробництво.

IMG_1644

Інформацію подала завідувач кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою, професор С.М.Марчишин.