ТДМУ підписав угоду про співпрацю з відомою медичною компанією Польщі «NU-MED GROUP S.A»

Упродовж двох днів – 17-18 травня цього року – в Тернополі перебувала делегація центру діагностики і онкологічної терапії у місті Замосць відомої польської медичної компанії «NU-MED GROUP S.A», до складу якої увійшли президент Кшиштоф Урбаняк, директор Барбара Нізіо, заступник директора і керівник відділення радіотерапії Кшиштоф Патира, заступник директора Рафат Братковський і головна медсестра Едіта Наворол. У рамках свого візиту до нашого краю колеги з Польщі зустрілися з ректором Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професором Михайлом Кордою.

IMG_6458

Результатом зустрічі стало підписання угоди про співпрацю польської медичної компанії «NU-MED GROUP S.A» з ТДМУ. Згідно з договором, науковий персонал кафедри онкологiї, променевої дiагностики i терапiї та радiацiйної медицини нашого університету зможе стажуватися і підвищувати свою кваліфікацію у клініках променевої терапії «NU-MED GROUP S.A». З часом студенти ТДМУ також матимуть можливість проходити виробничу практику на базі онкологічного шпиталю імені Папи Іоанна Павла ІІ.

IMG_6525

Зазначимо, що вищезгадана медична компанія є осередком найсучаснішої радіотерапії, хіміотерапії, резонансно-магнітної і комп’ютерної томографії у Польщі. Онкологічна школа «NU-MED GROUP S.A» добре знана у світі, а щойно збудована радіологічна клініка в місті Замосць (Польща) є однією з найсучасніших клінік в Європі, в якій розташоване найновіше обладнання. Центр обладнано трьома лінійними прискорювачами і ПЕТ/КТ.

IMG_6531

Окрім того, польська делегація обговорила напрямки співпраці з головою Тернопільської обласної ради Віктором Овчаруком, заступником голови Тернопільської облдержадміністрації Юрієм Юриком, начальником управління охорони здоров’я Володимиром Богайчуком за участі ректора ТДМУ, професора Михайла Корди і проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професора Степана Запорожана.

Під час цієї зустрічі представники центру діагностики і онкологічної терапії у місті Замосць компанії «NU-MED GROUP S.A» заявили про намір відкрити мережеву клініку радіотерапії в Тернопільському онкодиспансері.

IMG_6438

З приводу можливості відкриття такої клініки головний лікар Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансера Леонід Шкробот зазначив: «У всьому світі одним з ефективних сучасних методів лікування онкологічних захворювань всіх локалізацій (поряд з хірургічним та хіміотерапевтичним) є променева терапія на лінійних прискорювачах. Для України цей метод променевої терапії є досить новим. Досі більшість вітчизняних радіологів в основному працюють на кобальтових установках.

До відома, у західному регіоні нашої держави такий лінійний прискорювач функціонує лише у Львові та Рівному, а ПЕТ/КТ – у Феофанії та «Лісоті». Для онкохворих Тернопільської області та восьми навколишніх областей це дасть можливість швидше і якісніше отримати необхідне лікування».

Створення аналогу польських центрів радіотерапії в нашому краї буде здійснюватися на принципах державно-приватного партнерства з залученням потенціалу лікувальної бази самого Тернопільського обласного онкодиспансеру.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.