Науковці ТДМУ взяли участь у ХХІ Міжнародній конференції та виставці Американської асоціації телемедицини (Міннеаполіс, США)

Нещодавно завідувач кафедри травматології та ортопедії з військово-польовою хірургією Андрій Цвях та доцент кафедри хірургії № 2 Андрій Господарський представили Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського на ХХІ щорічній міжнародній конференції та виставці Американської асоціації телемедицини (АТА) у місті Міннеаполіс (США).

 1

Проблема надання висококваліфікованої і оперативної консультативної допомоги на всій території нашої держави є досить актуальною. Багато регіонів не мають спеціалізованих медичних центрів, в них не вистачає кваліфікованих лікарів. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є використання телемедицини.

Реформування вищої медичної освіти передбачає, зокрема, й активізацію лікувальної діяльності, використання сучасних телекомунікаційних технологій для підвищення кваліфікаційного рівня майбутніх лікарів.

Міжнародна співпраця в цьому напрямку сприятиме розширенню творчого потенціалу викладачів нашого університету.

2

Під час відкриття конференції президент асоціації доктор Рід Туксон зазначив, що в США за останні роки різко зросли витрати на охорону здоров’я. Експерти приходять до висновку, що система охорони здоров’я США зіткнулася з неефективністю, зростаючими адміністративними витратами та дорогим лікуванням. Ці проблеми значно збільшують вартість медичної допомоги та медичного страхування. Все це спричиняє широке використанння в США телемедичних технологій.

3

Головна тема конгресу – впровадження новітніх телемедичних технологій в діагностику та лікування широкого спектру медичної патології. Були представлені для обговорення актуальні питання впровадження новітніх технологій у медицину для раннього виявлення захворювань у населення, а також для попередження ускладнень та підвищення рівня надання високоспеціалізованої медичної допомоги пацієнтам у відділених районах.

У ХХІ міжнародному конгресі американської асоціації телемедицини взяли участь провідні фахівці з 42 країн Америки, Європи, а також з Азії, Австралії. Було зареєстровано близько 6000 учасників та більше 3000 виставкових центрів.

4

На міжнародному конгресі американської асоціації телемедицини науковцями ТДМУ була представлена доповідь «Telerehabilitation And Treatment Algorithm Of Victims With Combat Injuries Of The Lower Extremities», в якій були продемонстровані досягнення Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського у впроваджені телемедичного проекту з дистанційної реабілітації пацієнтів з пошкодженнями нижніх кінцівок.

5

Під час роботи конгресу відбувалися навчання-тренінги на віртуальних тренажерах, представлених провідними фірмами світу. Можна було вдосконалюватися в навичках проведення телемедичних консультацій, роботи на новітньому медичному обладнанні.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам конференції, Американській асоціації телемедицини за можливість представити нашу доповідь та доброзичливе ставлення і теплий прийом, а також ректору Тернопільського державного медичного університету, професору Корді М.М. за створення умов, сприяння та можливість представити наукові здобутки на міжнародному форумі.

Інформацію подали завідувач кафедри травматології та ортопедії з військово-польовою хірургією Андрій Цвях та доцент кафедри хірургії № 2 Андрій Господарський.