Меню Закрити

Студенти ТДМУ пройшли практику на клінічних базах Польщі

Студенти п’ятого курсу медичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Олена Олійник, Тетяна Лазар, Ірина Легка нещодавно повернулися з виробничої практики у Польщі, де вони упродовж місяця в клініці міста Кутно Лодзівського воєводства вдосконалювали свої лікарські навички.

IMG_5538

IMG_5516  IMG_5952

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Нам сподобалося ставлення персоналу і умови проходження практики. Ми змогли багато чого відпрацювати і отримати нові навички. Кожен тиждень практики був присвячений певному напрямку медицини – терапії, гінекології та акушерству, хірургії і педіатрії. Після тематичного циклу нас опитували і виставляли бали. Місяць промайнув дуже швидко і майже непомітно. Найбільше захоплення викликала хірургія, оскільки ми мали нагоду часто асистувати під час оперативних втручань, накладали шви після операції, робили електрокоагуляцію. Звичайно, лікарі допомагали нам краще зробити всі ці маніпуляції. Щодо гінекології, то ми брали участь в різних обстеженнях, зокрема добре освоїли ультразвукове дослідження та специфіку бімануального дослідження. У Польщі є різниця в підході до організації роботи терапевтичного відділення. Такого класичного терапевтичного відділення, як є у наших лікарнях, у них нема. У польській клініці в терапії переважно перебувають хворі майже на термінальній стадії і там здебільшого надають хоспісну допомогу. Натомість діє ендокринне відділення та інші спеціалізовані підрозділи. Під час проходження практики з педіатрії нам дали можливість обстежувати дітей, зокрема робили пальпацію, перкусію, аускультацію, дифдіагностику», – розповіла Олена Олійник.

IMG_5463 IMG_5960 IMG_5979

За словами студентки, представники ТДМУ у другу зміну ходили здобувати практичні навички з дерматології та неврології. Дівчата вдячні рідному університету за відмінну базу знань, яку вони отримали під час навчального процесу. Їхні знання гідно оцінили польські лікарі-практики. Наприклад, перед тим, як приступити до роботи в неврологічному відділенні, з кожною зі студенток медики провели співбесіду і відзначили високий рівень теоретичної підготовки.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Інша наша представниця Ірина Легка також наголосила на тому, що чотиритижнева практика у лікарні міста Кутно стала для них дуже важливою і незабутньою.

IMG_5714

«Ми мали змогу порівняти рівень української та польської медицини, ознайомилися з принципом роботи лікарні та медичного персоналу, удосконалили свої  практичні навички та знання.

У відділенні внутрішніх хвороб багато часу приділили спілкуванню, опіці та догляду за хворими, супроводжували пацієнтів на обстеження (під час проведення яких спеціалісти доступно пояснювали принципи їх проведення ), удосконалювали свої сестринські навички. Брали активну участь в лікарських обходах, оглядали хворих, заповнювали температурні листки», – поділилася враженнями Ірина.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За її словами, особливим для них був час, проведений у хірургічному відділенні, де майстри свої справи з ентузіазмом  передавали знання та вміння своєї професії. Тут наші студенти спостерігали за пацієнтами після операцій, робили перев’язки, знімали та накладали шви хворим, очищали рани від змертвілих тканин. Вони асистували під час лапароскопічного видалення жовчного міхура, пластики пупкової та пахової гриж, ампутації пальців та нижніх кінцівок, мастектомії, резекції товстої кишки з приводу раку.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Загалом цей місяць дав нам багато знань та умінь, приніс чимало гарних вражень та емоцій. Окрім медичної практики, ми мали змогу відвідати столицю Польщі Варшаву та прекрасне місто Лодзь . Ми щиро вдячні працівникам лікарні за терпіння, час, який вони нам приділили, та досвід, що нам передали», – додала Ірина Легка.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського отримали практичний досвід і незабутні враження під час проходження практики в клініці міста Кутно Лодзівського воєводства. Наступного року майбутні лікарі ТДМУ також зможуть відпрацювати практичні навички в клініках Польщі.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.