Студенти ТДМУ вивчали специфіку роботи відомої фармацевтичної компанії

Студенти фармацевтичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Анна Сандулович, Назар Лисюк під час літніх канікул побували в українському представництві першої незалежної французької фармацевтичної компанії «Серв’є» у Києві. Таку можливість вони отримали, показавши добрий рівень знань ще під час участі в предметній олімпіаді. До складу делегації увійшли також представники вищих навчальних закладів Львова, Івано-Франківська, Вінниці і Харкова.

Servier Academy 260

logo

Зазначимо, що в «Серв’є» працює більше, ніж 21000 співробітників у всьому світі, включно 3000 науковців, які розробляють ліки майбутнього. Фірма у 2015 році інвестувала 24% свого обігу у дослідження і розробку нових препаратів. В «Серв’є» на етапі розробки перебуває 23 хімічні сполуки у таких терапевтичних напрямках, як онкологія, серцево-судинні захворювання, ендокринологія, психіатрія та ревматологія.

«Нам дуже сподобалася поїздка. Такі візити дають можливість краще зрозуміти обрану професію, бачити перспективи кар’єрного росту. Цікаво було ознайомитися з роботою складу і фахівців, як дотримуються вимог українського законодавства щодо організації діяльності і умов зберігання. Для України препарати виготовляють на заводах Франції та Ірландії», – розповів Назар Лисюк.

Servier Academy 250

Анна Сандулович додала, що вони також отримали можливість познайомитися і поспілкуватися з генеральним директором фірми. «Нам прочитали лекції керівники відділу фармаконагляду і відділу контролю якості. Вони розповіли, що також розпочинали свою кар’єру як медичні представники. Чимало цікавого почула щодо роботи відділу фармаконагляду. Мене здивувало те, що досить багато людей дзвонить до них, аби повідомити про ті чи інші побічні дії. Працівники відповідають на всі дзвінки, офіційно оформляють кожен запит, відправляють документи до Франції, потім іде аналіз того, внаслідок чого виникла та чи інша реакція. Обов’язково роблять висновки. До цього в них ставляться дуже серйозно. Нам розповіли детально про особливості роботи медичного представника», – поділилася враженнями студентка.

Servier Academy 257

Назар додав, що невдовзі компанія планує виводити на український ринок нові препарати, зокрема для лікування онкозахворювань. Як зазначив студент, у цих ліках будуть використані нанотехнології. «Капсула буде вшиватися в організм і упродовж року препарат діятиме. Наночастинки, які будуть виділятися з нього, боротимуться з раковими клітинами. Його поява в Україні очікується в 2017 році. Насправді це дуже цікава технологія», – сказав Назар Лисюк.

Обоє студентів цього року завершують навчання в ТДМУ. Бажаємо їм упродовж останнього року максимально брати знання від своїх викладачів, побільше здобувати практичних навичок і подальшого успішного життя.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.