Меню Закрити

У ТДМУ відбулася науково-практична конференція «Невідкладна абдомінальна хірургія в онкохворих»

На базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 12-13 вересня відбулася науково-практична конференція «Невідкладна абдомінальна хірургія в онкохворих». Головна мета заходу – концептуально узгодити стратегію взаємодії між загальними хірургами та онкохірургами під час надання невідкладної хірургічної допомоги у хворих на злоякісні пухлини органів черевної порожнини.

dsc_0031 dsc_0040

dsc_0084

Науково-практичний симпозіум відкрив ректор ТДМУ, професор Михайло Корда. «Сьогодні проблема онкопатології має загальнонаціональний характер і стосується майбутнього української нації. Онкозахворювання посідають друге місце за поширеністю і смертністю. У світі щороку у десять мільйонів людей виявляють онкопатології, а сім мільйонів щорічно вмирає від цієї хвороби. Тільки упродовж останніх 20 років кількість онкохворих в залежності від нозології зросла на 25-45%. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я кількість таких хворих упродовж наступних років збільшиться ще на 45%. На жаль, ці патології прогресують. Україна перебуває на другому місці за темпами розповсюдження онкопатологій в Європі. Щороку такий діагноз встановлюють 165 тисячам пацієнтам і 95 тисяч людей у нас вмирає від цього захворювання. Причини всім нам відомі і зрозумілі – тяжка економічна ситуація, бідність людей, недостатня якість діагностичного обладнання і медичного лікування. Є загроза, що ця патологія невдовзі буде посідати перше місце в структурі захворюваності та смертності. Потрібно, щоб онкослужби в Україні мали високотехнічне новітнє діагностичне обладнання і достатню кількість кваліфікованих фахівців. Значна частина онкохворих проходить лікування в загальних стаціонарних відділеннях, що також погіршує ситуацію. Водночас у нас недостатнім є впровадження світових стандартів надання медичної допомоги пацієнтам з онкопатологією. І ще одна важлива проблема – недостатнє фінансування науки, яка вивчає онкологічні захворювання. Відповідно будь-які фахові заходи, наукові конференції з цієї теми мають неоціненне значення для покращання діяльності в напрямку надання допомоги онкохворим пацієнтам», – зазначив Михайло Корда.

dsc_0009

Начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук передав учасникам конференції вітання від голови Тернопільської ОДА Степана Барни. На його думку, завдання ввіреного йому підрозділу полягає в тому, аби створити потужний регіональний онкоцентр. «Ми сьогодні працюємо над тим, щоб встановити лінійний прискорювач та інше обладнання з метою покращання діагностики цього захворювання. Для цього ведемо перемовини з польськими колегами. Також нещодавно були колеги з Туреччини, які зацікавлені у співпраці в цьому напрямку. Ми робимо все для того, аби покращити якість надання медичної допомоги в нашому краї», – додав Володимир Богайчук.

dsc_0006

Директор Національного інституту раку Олена Колеснік доповіддю «Вплив хірургічної тактики на результати лікування хворих з ургентною онкопатологією шлунково-кишкового тракту» розпочала пленарне засідання.

dsc_0057

Директор Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Кавецького НАН України, академік НАН України Василь Чехун представив доповідь «Онкологічна настороженість в умовах невідкладної хірургії та клінічні ефекти вакцинотерапії».

dsc_0081

Про онкохірургію в постіндустріальній інформаційній постгеномній ері доповів головний експерт Міністерства охорони здоров’я зі спеціальності «Онкологія» Олексій Ковальов.

dsc_0125

Завідувач кафедри хірургії ФПДО Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького Богдан Матвійчук у своєму виступі висвітлив проблемні аспекти діагностики і лікування ускладненого раку товстої кишки.

dsc_0195

На принципах лікування хворих на рак товстої кишки після ургентних операцій детальніше зупинився завідувач кафедри онкології та медичної радіології Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького Тарас Фецич.

dsc_0252

Учасники конференції також заслухали доповідь завідувача кафедри хірургії №1 Національного медичного університету імені О.Богомольця Леоніда Білянського на тему «Непрохідність у хворих на рак товстої кишки і заочеревинні пухлини».

dsc_0003

Головний лікар Тернопільського обласного онкодиспансеру, головний позаштатний спеціаліст з онкології Леонід Шкробот детально ознайомив зі специфікою роботи, проблемами і досягненнями онкологічної служби в Тернопільській області.

dsc_0044 dsc_0249 dsc_0299 dsc_9866 dsc_9875 dsc_9969

Після обідньої перерви учасники продовжили роботу у другому пленарному засіданні, заслухали низку стендових доповідей, взяли участь у «круглому столі». У перший день конференції також відбулося засідання правління Національної асоціації онкологів України. 13 вересня в рамках симпозіуму своє засідання провела Експертна проблемна комісія «Онкологія» Міністерства охорони здоров’я та Національної академії медичних наук.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.