Меню Закрити

Координатор грантових проектів ТДМУ Інна Бірченко відвідала «Форум пошуку партнерів» у Любліні (Польща)

«Форум пошуку партнерів» для участі в програмі Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна цьогоріч організували вперше. Бажаючих взяти участь у цьому заході зголосилося 800 осіб з трьох країн – Польщі, Білорусії та України. З цієї кількості бажаючих лише 360 учасників було відібрано.

Від України приїхали переважно представники фірм, які займаються інфраструктурними проектами, а також члени громадських організацій та службовці районних державних адміністрацій. Від медичної галузі були представники лікарень та приватних практик. Серед медичних вищих навчальних закладів України ТДМУ єдиний був відібраний для участі у форумі.

dscf0368

Перша частина форуму була присвячена короткому ознайомленню з діяльністю програми, а друга пошукові партнерів для спільних проектів. Колеги з трьох країн ділилися ідеями своїх майбутніх проектів, а організатори відповідали на запитання щодо процесу оформлення та подання відповідних проектних заявок.

Наш координатор грантових проектів Інна Бірченко розповсюдила інформаційні буклети про науково-дослідницьку діяльність нашого університету та пропонувала ідеї проектів щодо спільних досліджень проблеми бореліозу на теренах України та Польщі, а також шкідливого впливу харчових добавок на здоров’я населення у цих прикордонних регіонах.

dscf0366

Це вже друга програма, яка фінансується Європейським Союзом та Урядом Республіки Польща. У межах першої програми було профінансовано 117 проектів. Поточна програма розпочинає свою діяльність 11 жовтня 2016 року.

Загальний бюджет програми становить 80 млн. євро. Є основних чотири напрямки співробітництва, серед яких – спільні виклики у сфері безпеки з пріоритетним пунктом 3.1. Підтримка розвитку охорони здоровя та соціальних послуг. Мінімальна сума гранту під проект – 100 тисяч євро, а максимальна – 2,5 мільйони євро. Вимога до проектних заявок передбачає, що обов’язково повинен бути один учасник з Польщі. Проекти можуть розроблятися й втілюватися трьома партнерами, але вони не матимуть ніяких переваг перед двосторонніми проектними заявками.

dscf0369

Детальна інформація про програму за посиланням: http://pl-by-ua.eu/ .

Запрошуємо наших науковців та професорсько-викладацький склад університету за додатковою інформацією з питань можливостей реалізації спільних проектів звертатися до координатора грантових проектів – Інни Бірченко.