Розширення співпраці ТДМУ з Люблінським медичним університетом (Польща)

На запрошення ректора Люблінського медичного університету, професора Анджея Дропа делегація Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського у складі ректора ТДМУ, професора Михайла Корди та проректора з науково-педагогічної і лікувальної роботи, професора Степана Запорожана 3 жовтня взяла участь в урочистостях з нагоди початку нового навчального року у вищій медичній школі Любліна. Цього року до навчання приступило 7200 студентів, серед яких 1600 першокурсників. У цій події взяли участь Міністр охорони здоров’я Польщі, воєвода та маршалок Люблінського воєводства, міський голова Любліна, духовенство, ректори всіх вищих навчальних закладів Любліна.

dsc_0124_2-l1euwmofzloy5yvula

Перед врученням матрикулів представникам кожного факультету ректор Люблінського медичного університету, професор Анджей Дроп прозвітував про діяльність вишу за попередній навчальний рік.

Делегація ТДМУ мала можливість детальніше ознайомитися з роботою польських колег, матеріально-технічною базою ВНЗ, його лабораторіями, клінічними базами і центром симуляційного навчання.

«Нам показали сучасний і обладнаний найновішою апаратурою хімічний корпус, який був збудований і облаштований за кошти Європейського Союзу. Фактично кожен факультет має свою кафедру хімії, а відповідно і наукові лабораторії. Ми ознайомилися і з діяльністю симуляційного центру, який також створено за кошти ЄС. У Люблінському університеті досить активно розвивається напрям рятівництва, що є цікавим для нас в плані співпраці», – розповів Степан Запорожан.

Ректор ТДМУ, професор Михайло Корда і проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан обговорили напрямки співробітництва з ректором Люблінського медичного університету, професором Анджеєм Дропом, проректором з наукової роботи, професором Даріушем Матосюком, проректором з міжнародної співпраці та післядипломної освіти, професором Ганною Трембач і координатором відділу міжнародної співпраці Ізабеллою Вітковською.

Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан, ректор Люблінського медичного університету, професор Анджей Дроп, ректор Тернопільського державного медичного університету, професор Михайло Корда і проректор з міжнародної співпраці та післядипломної освіти, професор Ганна Трембач.

Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан, ректор Люблінського медичного університету, професор Анджей Дроп, ректор Тернопільського державного медичного університету, професор Михайло Корда і проректор з міжнародної співпраці та післядипломної освіти, професор Ганна Трембач.

Під час зустрічі було досягнуто домовленості про проходження виробничої практики студентами ТДМУ на клінічних базах польського вишу, стажування викладачів нашого університету, обмін досвідом щодо роботи центру симуляційного навчання, організацію спільних змагань і конкурсів для студентських бригад екстреної допомоги з метою вишколення у молоді практичних навичок, реалізацію спільних наукових проектів, участь у програмі «Еразмус».

«Люблінський медичний університет сьогодні має декілька сучасних університетських клінік, які оснащені найновішим обладнанням і в яких використовуються передові методи лікування та діагностики, тому для нас є цікавою співпраця з можливістю стажування наших фахівців і проходження практики студентами. Хочу зазначити, що цього року студенти Люблінського університету брали участь у наших Міжнародних літніх школах, а також науковці ТДМУ разом з дослідниками медуніверситету Любліна подали спільні проекти для отримання грантових коштів у рамках програми «Polonez-2». Також нас особливо цікавила співпраця щодо участі в програмі транскордонного співробітництва», – додав Степан Запорожан.

Візит відбувся за кошт приймаючої сторони.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.