ТДМУ співпрацює з Інститутом медицини праці

Під час зустрічі (5 жовтня цього року) представників Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, зокрема заслуженого діяча науки і техніки України, член-кореспондента НАМН України, завідувача кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними і венеричними хворобами, професора Михайла Андрейчина та завідувача кафедри загальної гігієни та екології, професора Миколи Кашуби, з академіком НАМН України, академіком НАН України, заслуженим діячем науки України, радником Президії НАН України та першим віце-президентом НАМН України, директором Інституту медицини праці НАМН України, професором Юрієм Кундієвим було домовлено про співпрацю між ТДМУ та Інститутом медицини праці у напрямку покращання підготовки профпатологічних кадрів і розвитку профпатологічної служби в Україні.

Окрім того, професори ТДМУ детальніше обговорили можливості співробітництва в напрямку виконання спільних науково-дослідних робіт з проблеми професійних інфекційних хвороб, видання наукових праць і т.д.

20161005_122211

«Раніше питаннями професійних захворювань займалася санітарно-епідеміологічна служба, яка сьогодні реорганізована. Окрім того, кожна лікувальна установа мала у штаті посаду профпатолога, тобто фахівця, який спеціалізувався суто на професійних захворюваннях. Сьогодні в нашому місті нема таких фахівців. Постає питання, щоб терапевти володіли навичками профпатолога. Університет зі свого боку може здійснювати підготовку таких кадрів на базі інституту післядипломної освіти. Інститут медицини праці уже передав нам  кілька десятків книг з професійної патології. У курс підвищення кваліфікації терапевтів на післядипломному рівні буде введено відповідну дисципліну», – розповів Микола Кашуба.

Зі свого боку університет сприяє розвитку профпатологічних навичок у студентів і вже дипломованих фахівців, запрошуючи до себе на прочитання лекцій закордонних спеціалістів. Наприклад, у березні 2017 року для викладачів і студентів нашого університету, а також курсантів навчально-наукового інституту післядипломної освіти професор Ерік Расмусон та p.d. Андрей Корчевський проведуть п’ятиденний курс лекцій «Токсикологія та оцінка ризику розвитку професійної патології».

Прес-служба тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.