Студентський парламент ТДМУ співпрацюватиме з громадською організацією «Інститут досліджень соціального капіталу»

Представники Студентського парламенту Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 17 жовтня цього року зустрілися з керівником проекту «Дивись ширше» і директором громадської організації «Інститут досліджень соціального капіталу» Дмитром Виговським. Результатом зустрічі стала домовленість про співпрацю між органом студентського самоврядування ТДМУ та вищезгаданим громадським об’єднанням.

taras-moroz

Також було обговорено перспективу і деталі навчання майбутніх медиків у Німеччині та Австрії.

«Цікавим є те, що там студент повинен бути самостійним. Система навчання у вишах цих країн сформована таким чином, що у них нема академічних груп, а є навчальний курс з того чи іншого предмету. Кожен студент має свій особистий розклад і сам відповідає за своє навчання. Окрім того, він повинен бути активним. Як правило, вивчають 3-4 предмети упродовж семестру. Кожен повинен зважувати на власні сили та ресурси. Навчання може тривати і довше, якщо для цього є потреба. Для наших студентів є можливість перезарахування предметів, адже система навчання в ТДМУ і кількість годин відповідає європейським програмам. Щодо оплати навчання, то в Німеччині дешевше – 130-290 євро за семестр залежно від вищого навчального закладу, в Австрії – 750 євро. Як нам розповіли, на проживання в середньому для студента треба від 500 євро. Головна умова вступу – знання німецької мови має відповідати рівню С1. До речі, вступати до німецького чи австрійського вишу можна лише тоді, коли в Україні закінчив 2 курс. В Австрії потрібно складати вступний іспит, а в Німеччині йде документальна перевірка. Отже, вчитися потрібно якнайкраще. Також всі роботи дуже ретельно перевіряються на плагіат. Якщо студента впіймали на цьому, то швидше за все його відрахують», – розповів голова Студентського парламенту ТДМУ Тарас Мороз.

Громадська організація «Інститут досліджень соціального капіталу» реалізовує низку міжнародних освітніх проектів, зокрема навчально-ознайомчі подорожі, мовні школи та інші.

Навчально-ознайомчі подорожі мають на меті показати студентам та викладачам українських вишів можливості для продовження навчання та проведення досліджень за кордоном.

Під час подорожі бажаючі відвідують декілька відомих університетів, ходять на зустрічі з професорами та студентами факультетів. Звичайно, подорож не обходиться без культурної та екскурсійної програми!

У рамках проекту «Мовні школи» організація проводить дві мовні школи в рік: літня двотижнева в Німеччині (Франкфурт-на-Одері) та зимова десятиденна в Австрії (Відень). Обидві мовні школи забезпечують інтенсивні курси німецької мови як найбільш популярної мови науки та бізнесу Європи.

Ще один напрям діяльності – реалізація освітніх проектів для студентів, де передбачено стажування, і викладачів та науковців українських вишів з метою підвищення кваліфікації, публікації праць у міжнародному збірнику.

Більше деталей на сайті організації dyvys.org

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.