Меню Закрити

Професори університету Ферфілд (США) прочитали лекцію для викладачів і студентів ТДМУ

У рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні до Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 2 листопада цього року завітали представники і партнери проекту – професори Університету Ферфілд (штат Коннектикут, США) Кетрін Нантц та Девід Шмідт. Спершу гості зустрілися з проректором з науково-педагогічної роботи, професором Аркадієм Шульгаєм, проректором з наукової роботи, професором Іваном Кліщем та викладацьким активом ТДМУ.

dsc_6375

dsc_6405

Аркадій Гаврилович ознайомив гостей з останніми нововведеннями в університеті, зокрема розповів про відкриття центру симуляційного навчання, отримання ліцензії на підготовку фахівців за спеціальністю «Фізична реабілітація» та інше. Він зазначив, що з 2017 року в ТДМУ планують розпочати підготовку фахівців з протезування і обслуговування протезованих осіб, що є дуже актуальним в сьогоденні українських реалій.

dsc_6395

Керівники проекту висловили вдячність за активну позицію викладачів і студентів ТДМУ, які беруть участь у проекті. Також зазначили те, що уже розроблено модульні блоки навчального курсу щодо академічної доброчесності – перший стосується філософського підґрунтя поняття академічної доброчесності, у другому більше уваги приділяється вмінням та навичкам щодо академічного письма та усної презентації, третій передбачає науковий підхід до проведення досліджень. «Цей навчальний курс розрахований на студентів будь-якого року навчання. Також уже напрацьовані певні рекомендації щодо створення Кодексу честі та його впровадження в вищій школі», – додав координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко.

dsc_6434

Зі свого боку Кетрін Нантц зазначила, що їй дуже сподобався Тернопіль і їхня делегація конструктивно провела час. «Цікавими є ваші програми, які передбачають використання нових технологій і покликані покращити якість підготовки фахівців і якість життя пацієнтів. У нашому університеті є потужна медсестринська школа, діє багато магістерських програм з сестринської справи і докторантура з цієї спеціальності. Навчання більше орієнтоване на практичну сторону професії. Упродовж останніх десяти років ми багато уваги приділяємо саме практичним навичкам і використанню симуляцій у навчальному процесі», – наголосила Кетрін Нантц.

dsc_6400

Професор Девід Шмідт, окрім викладацької роботи,  очолює в університеті центр з бізнес-етики. Він зауважив, що питання академічної доброчесності набирає глобального характеру і стосується не лише України, а й всієї наукової спільноти у світі.

Американські професори побували в центрі незалежного тестування і переконалися в об’єктивному оцінюванні знань студентів ТДМУ.

dsc_6470 dsc_6493 dsc_6499 dsc_6508 dsc_6510

dsc_6457

Послухати лекцію американських фахівців Кетрін Нантц та Девіда Шмідта щодо академічної доброчесності та можливості розробки і впровадження Кодексів честі в університеті прийшло багато бажаючих. Після теоретичної частини відбулося обговорення щодо створення та механізмів впровадження Кодексів честі.

Детальніше про участь ТДМУ у цьому проекті читайте тут:

https://www.tdmu.edu.ua/2016/03/23/tdmu-uchasnyk-proektu-spryyannya-dobrochesnosti-v-ukrayini/

https://www.tdmu.edu.ua/2016/09/16/studenty-tdmu-rozroblyaly-vlasnyj-proekt-u-ramkah-programy-spryyannya-akademichnij-dobrochesnosti/

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.