Науковці ТДМУ на першій зустрічі Транскордонної академії розвитку у Янові Підляському (Польща)

З метою підвищення якості підготовки та мериторичної цінності концептуальних записок для подання у рамках першого конкурсу проектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 науковці Тернопільського державного медичного університету Марія Марущак, Марія Шкільна, Наталя Завіднюк та Світлана Никитюк взяли участь у першій зустрічі Транскордонної академії розвитку, яка відбулася 1 грудня цього року в Янові Підляському (Польща).

1

На фото зліва направо: Марія Шкільна, Світлана Никитюк, Марія Марущак та Наталія Завіднюк.

У програмі заходу було передбачено 4 практичних семінари відповідно до тематичних цілей програми, які проводилися незалежними експертами та журналістами. Представники ТДМУ відвідали семінар, який був присвячений безпеці охорони здоров’я. Їм цікаво було довідатися, які найбільші ризики в забезпеченні охорони здоров’я у Європі вбачають незалежні експерти, проте це питання так і залишилося відкритим до дискусії.

Окрім того, поїздка виявилася надзвичайно продуктивною і цінною для нашої наукової команди, оскільки на цій зустрічі були присутні колеги з Білої Підляски, зокрема завідувач Центру досліджень інноваційних технологій медичної лабораторії Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці Дорота Плевік (Dorota Plewik) та завідувач центру із Транскордонної співпраці цього ж навчального закладу Катажина Пієста (Katarzyna Piesta). Разом з ними представники ТДМУ підготували спільну концептуальну записку, яка стосується обстеження на Лайм-бореліоз працівників групи ризику (лісників і мисливців) України, Польщі і Білорусії для подання на здобуття гранту у рамках першого конкурсу проектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

У цьому заході взяло участь багато професіоналів-грантознавців з різних міст України, Білорусі та Польщі. Представники ТДМУ, за їх словами, отримали новий досвід, нові знайомства, нові ідеї, а також нові інспірації.