Науковці ТДМУ спільно з колегами з Польщі та Білорусії подали проектні заявки в межах першого набору пропозицій Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020

З метою підсумку роботи Європейського Фонду на прикладі Європейської співпраці Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 та підвищення якості підготовки та цінності концептуальних записок для подання у рамках першого конкурсу проектів науковець Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Дарія Козак взяла участь у завершальній зустрічі Транскордонної академії розвитку, яка відбулася 21-22 грудня цього року в Перемишлі (Польща). Адміністрація ТДМУ висловлює подяку Тернопільській обласній державній адміністрації за запрошення наших науковців взяти участь у семінарах.

foto-1

У програмі заходу організаторами було проведено 4 практичних семінари відповідно до тематичних цілей, серед яких було передбачено презентації Програми PL-BY-UA 2014-2020, передової практики в рамках Програми PL-BY-UA 2007-2013, правила і можливості залучення коштів та  впровадження їх до Європейського Фонду, а також правила приготування концептуальних записок.

Завершився семінар підсумками та обговореннями проведеної роботи під час здійсненої у межах семінарів та планами співпраці у межах Програм транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. На завершальному етапі навчання було вручено сертифікати учасникам зустрічі.

Цей навчальний етап був надзвичайно корисним для професора Дарії Козак, оскільки вона як представник Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського (Україна) разом з науковцями Гродненського державного університету імені Янки Купали (Білорусь) та Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща) підготувала концептуальну записку, яка стосувалася стилю життя різних професійних і соціальних груп населення та небезпеки для їх здоров’я. Під час проходження навчання їй була надана можливість грунтовніше оволодіти знаннями та перейняти досвід подання концептуальної записки на здобуття гранту, набути нові знайомства, виплекати нові ідеї, а також в подальшому поділитися досвідом з науковцями ТДМУ та спільно планувати написання концептуальних записок на здобуття нових грантів.

2

Поїздка виявилася надзвичайно продуктивною і цінною для всіх представників семінару з України, Польщі і Білорусії і разом з тим дала можливість оволодіти знаннями та перейняти досвід подання концептуальної записки на здобуття гранту у рамках першого конкурсу проектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Одразу після семінару, упродовж двох днів, 22-23 грудня, делегація Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського у складі завідувача кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини і фізичного виховання, професора Дарії Козак і доцента кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Марії Шкільної перебувала з робочим візитом у Вищій школі імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща). Метою візиту стало підписання вищезгаданих концептуальних записок.

Потрібно зазначити, що рішення про даний вид співпраці стало логічним продовженням спільних україно-польських проектів «Активність фізична і режим харчування в залежності від стилю життя студентів медичного університету в м. Тернополі», «Активність фізична і режим харчування в залежності від стилю життя молоді в віці 15-17 років шкіл м. Тернополя», «Дослідження епідеміології, патогенезу, клініки і профілактики бореліозу», «Вивчення латентної форми туберкульозу у осіб старшого віку та осіб, які знаходяться в місцях позбавлення волі», які були розпочаті нашими науковцями ще в 2015 році та відображені в спільних наукових працях.

23 грудня члени делегації ТДМУ мали зустріч з ректором Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці професором Йозефом Бергером, завідувачкою міжнародного відділу Проектів і Європейських Фондів (Польща)Юстиною Невінською та доцентом кафедри мікробіології, вірусології та імунології Гродненського Державного Медичного Університету (Білорусь) Соколовою Тетяною.

foto-4

Під час зустрічі відбулося обговорення дій науковців Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща), ТДМУ (Україна) та Гродненського Державного Медичного Університету (Білорусь) не лише в межах Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, але й для спільних наукових досліджень, які стосуються проблем здоров’я населення прикордонних областей України, Польщі та Білорусі (активності фізичної та режиму харчування молоді та студентів вишів, латентного туберкульозу, Лайм-бореліозу, тощо).

foto-5 

Плідні наукові досягнення між вишами увінчалися поданням трьох концептуальних записок на здобуття гранту у рамках першого конкурсу проектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

3

Наступна співпраця між університетами трьох країн світу дасть можливість продовжити розпочаті проекти та дослідження і таким чином реалізувати окреслені плани на майбутнє.

Також 22-24 грудня з робочим візитом у Тернопільському державному медичному університеті перебував Голова наукової ради Інституту медицини села, професор Альфред Овоц (Люблін, Польща). Метою візиту було обговорення питання міжнародного співробітництва і підписання спільних концептуальних записок до двох проектів програми транскордонного співробітництва PL-BY-UA.

10

У зустрічі взяли участь – проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан, проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ,  лідери проектних груп ТДМУ – завідувач кафедри функціональної діагностики та клінічної патофізіології Марія Марущак, доцент кафедри педіатрії № 2 Світлана Никитюк, доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Наталія Завіднюк та доцент кафедри педіатрії ННІ ПО Ігор Рогальський, фахівець відділу міжнародних зв’язків Юлія Починок.

11

На зустрічі було підписано концептуальні записки двох проектів – «Інноваційний проект в плані організації профілактики карієсу зубів у дітей і підлітків» та «Запобігання біологічних загроз здоров’ю в прикордонній зоні Польщі та України».

12

Сподіваємося, що співпраця матиме добрі результати і стане початком для реалізації довготривалих спільних транскордонних проектів.

Інформацію подала професор Дарія Козак.