Іноземні студенти ТДМУ відсвяткували європейське Різдво разом з тернополянами

На Театральному майдані, де стоїть головна ялинка міста, відбулося яскраве дійство – святкування європейського Різдва. Упродовж 25-27 грудня віряни Римо-Католицької Церкви, протестантських, православних церков долучилися до урочистостей у рамках всеукраїнської акції «Україна і світ святкують Різдво разом».

med_9980

Люди приходили на Театральний майдан родинами, було багато молоді. Панувала особлива атмосфера єднання з усім світом. Зі сцени звучали різдвяні пісні, колядки.  Зворушила всіх і сучасна театральна постановка на різдвяну тематику. Активними учасниками святкування стали іноземні студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Разом з тернополянами вони виконували різдвяні композиції, співали колядки як українські, так і закордонні.

«25 грудня світ святкує Різдво Христове за Григоріанським та Новоюліанським календарями. Цей день є офіційним державним святом і вихідним у більш, ніж ста країнах. Дуже приємно, що в Тернополі його відзначають разом з усім цивілізованим світом», – розповів декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський.

Він назвав знаковим той факт, що святкування відбуваються в багатьох містах України.

Чудово співали різдвяні пісні українською і англійською мовами третьокурсники Ісігузо Прешес, Бабас Пуамус Окі, п’ятикурсник Есо Акінсола Соломон, студентка 4 курсу Естер Омонідж Опеємі. Зі своєю роллю у виставі про прихід Різдва молоді люди також впоралися блискуче.

Як розповів Есо Акінсола Соломон, йому дуже подобається співати різдвяні пісні українською. За його словами, наша мова дуже гарна. Він вивчає її з першого курсу. На навчання в ТДМУ юнак приїхав з Нігерії. Прагне стати хірургом.

Естер Омонідж Опеємі теж з Нігерії. З майбутньою медичною спеціальністю ще не визначилася, але впевнена, що, отримавши вищу медичну освіту в ТДМУ, стане висококласним фахівцем.

Разом з майбутніми лікарями виступили їх земляки – студенти з інших вишів. Наприклад, Блессінг Сімеон Абімбола навчається в Тернопільському національному технічному університеті імені Пулюя, Огбе Бела Оводжелоче – в ТНЕУ.  Любов до музики і пісні об’єднала  талановитих молодих людей в один творчий колектив.

med_9994

У ТДМУ навчається півтори тисячі студентів з інших країн і переважна більшість їх святкують Різдво за Григоріанським календарем. Цього року вони святкували його разом з тернополянами, що особливо приємно.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.