Науковець ТДМУ взяв участь у міжнародній конференції у Польщі

Конференція  «Finansowanie rehabilitacji pulmonologicznej w oddziałach szpitalnych i ośrodkach dziennych, a zanieczyszczenie powietrza – krakowski smog»  відбулася 27 січня 2017 року у Кракові (Республіка Польща). Організатором заходу стала Воєводська лікарня хвороб легенів і реабілітації в Ярошовцю та денний стаціонар сольової шахти «Wieliczka». Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського на цьому симпозіумі представив професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії Леонід Грищук.

IMG_0390 - Kopia

Метою конференції було привернення уваги суспільства та органів місцевого самоврядування до актуальних питань реабілітації пульмонологічних хворих, захворювання яких пов’язано з забрудненням повітря. Останнім часом спостерігається велике зростання інтересу до соціальної проблематики забруднення повітря і, як наслідок, з погіршенням здоров’ям внаслідок вдихання смогу.

IMG_0444 - Kopia

Як розповів Леонід Грищук, у Польщі вживають багато заходів щодо поліпшення якості повітря. З іншого боку спостерігається необхідність інтенсивного розвитку діяльності, пов’язаної з протидією медичних наслідків забруднення, профілактикою здоров’я і детоксикацією. Досвід польських колег є цікавим для запровадження його на наших теренах.

IMG_0332

Ці проблеми стосуються великих міст як у Польщі, так і в Україні. Конференція прийняла низку рекомендацій щодо покращення ситуації з забрудненням повітря і окреслила заходи щодо реабілітації пульмонологічних хворих.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.