Науковці ТДМУ на стажуванні у Варшаві

З 4 по 8 лютого 2017 року відбувся освітній семінар, організований Університетом Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві спільно із Інститутом  Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (ІМАНС – http://www.imans.eu/). Серед 45 учасників стажування були представники вищих навчальних закладів Львова, Києва, Тернополя, Вінниці, Полтави, Харкова, Херсона, Білої Церкви та Чернівців, які представили різноманітні наукові напрямки (медицина, туризм, журналістика, міжнародні відносини, географія, технічні науки, філологія тощо).

Науковці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського – завідувач кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання, професор Дарія Попович, доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Марія Шкільна, а також координатор грантових проектів Інна Бірченко та фахівець відділу міжнародних зв’язків Юлія Починок – взяли участь у цьому закордонному стажуванні на базах провідних наукових установ Варшави (Польща).

2

Зокрема, брифінг на тему основних правових та організаційних моментів навчання у Польщі відбувся у стінах Польської Академії Наук; з презентацією стипендіальних та грантових програм щодо навчання та проведення наукових досліджень у провідних польських ВНЗ усі учасники стажування мали змогу ознайомитися в ректораті Варшавського Університету; семінар на тему: «Етична та соціальна відповідальність в науці» делегація ТДМУ відвідала в Університеті Кардинала Стефана Вишинського.

DSCN9009

Фахівці Інституту Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці ознайомили членів делегації ТДМУ із планами співпраці на майбутнє, а саме: запропонували у перспективі, вперше, організувати стажування науковців медичної галузі України на клінічних базах ВНЗ Польщі.

Делегати нашого вишу запросили Голову Правління ГО «Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці» Оксану Цмоць відвідати наш університет з робочим візитом з метою ознайомлення викладачів та студентів ТДМУ з можливостями і перспективами, які пропонує ІМАНС.

1-

Під час презентації стипендіальних та грантових програм від Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету (Studium Europy Wschodniej UW – http://studium.uw.edu.pl/) наші науковці отримали інформацію та роздатковий матеріал, який стосувався можливості стажування на грантовій основі (у межах нагороди ім. Івана Виговського) на базах двох польських університетів за напрямками хімії та біології (4 місяці). Крім того, молоді науковці віком до 35 років матимуть змогу позмагатися за те, щоб підвищити свій науковий рівень у одному із польських вишів на стажуванні у рамках Програми Уряду Республіки Польща для Молодих Науковців (http://studium.uw.edu.pl/programy-stypendialne/program-rzadu-rp-dla-mlodych-naukowcow/) за напрямком психологія (9 місяців).

6

Поспілкуватися з представниками ТДМУ щодо мети приїзду та очікуваних результатів від проекту (семінару, воркшопу, брифінгу та презентації), присвяченого міжнародному співробітництву різних галузей науки і техніки виявили бажання журналісти ПАТ НСТУ «ТРК Львів» – Анастасія Гудима та Олег Греб. У результаті інтелектуальних діалогів було відзнято відео-сюжет.

1

Львівські журналісти запропонували ректору нашого вишу, професору Михайлу Корді завітати на телебачення для участі у програмі «Доброго ранку, Львове!», на яку запрошують відомих людей з України та із закордону.

У відповідь представники нашого ВНЗ (Дарія Попович, Марія Шкільна, Інна Бірченко та Юлія Починок) отримали попередню згоду від керівника проекту «Доброго ранку, Львове!» Анастасії Гудими приїхати на святкування 60-річчя нашого університету.

Загалом, цей проект був дуже корисним та наситченим для нас, оскільки ми отримали нові контакти і цікаву інформацію про грантові можливості та академічну мобільність, про етичну і соціальну відповідальність в науці, а також ознайомилися із правовими та організаційними питаннями навчання студентів інших країн у Польщі (зокрема про специфіку отримання другого диплому) – легалізацію документів, апостиль, нострифікацію, переклади та особливості вступної кампанії від Польської Академії Наук та Fundacji ADD. На завершальному етапі проекту всі учасники отримали сертифікати про закордонне стажування.

5

Інформацію подала професор Дарія Попович.