Доцент кафедри медичної фізики та лікувальної діагностики Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, член обласного літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України Валерій Дідух продовжив традицію ліриків у нашому виші. Валерій Дмитрович – автор низки поетичних збірок і краєзнавчих книг, які знайшли свого вдумливого читача. Поспілкуватися з поетом, послухати вірші – нові і вже знайомі – мали нагоду шанувальники його літературної творчості, які зібралися в одній з університетських аудиторій ТДМУ.
На творчий вечір «Година власних поезій Валерія Дідуха» завітали його колеги, друзі, студенти-медики, представники творчої інтелігенції Тернополя, товариші по перу.
Розпочалося спілкування з аудиторією з гранично щирих поетичних рядків, які, мабуть, найкраще ілюструють те сокровенне, що живе в душі і серці їх автора:
«Боже, мій голос почуй і мудрість мені пошли.
І прошу мене порятуй від заздрості і похвали,
Дорогу життя освіти жителям міста й села
І душу мою освяти, щоб святість у ній жила».
У короткому виступі Валерій Дмитрович розповів про свою літературну творчість, про те, як і коли була надрукована його перша книжка.
«З початком становлення незалежної України я, неочікувано для себе і навколишніх, став писати вірші. І коли вони заповнили зошит, мій добрий приятель Василь Гоцуляк, завідувач кабінету української мови Інституту вдосконалення вчителів, передав його видатному українському поетові і відомому тернополянину Борису Демкову. Борис Миколайович опублікував мої вірші, давши їм схвальну оцінку. У 1995 році вийшла моя перша поетична збірка з передмовою Бориса Демкова «Кванти думок». Її прорецензував у австралійській газеті «Вільна думка» знаний український літературознавець, письменник і громадський діяч, що жив і працював в Австралії, Дмитро Нитченко. Вказавши на певні недоліки і помилково назвавши мене кандидатом філологічних наук, Дмитро Васильович зазначив, що ця книжка корисна для нашої літератури. А член Національної спілки письменників України, поет, літературознавець, журналіст Володимир Барна в передмові до моєї поетичної збірки «Думок і серця протуберанці», яка побачила світ у 2006 році, написав: «У серці автора знаходять свої віддзеркалення найглобальніші проблеми сучасності і одвічні духовні устремління людини», – зазначив винуватець заходу.
Про те, що він є палким прихильником поетичного таланту Валерія Дідуха, сказав у своєму виступі Володимир Барна.
«Радий, що нині маємо можливість краще ознайомитися з творчістю мого давнього колеги, побратима по перу, по творчому цеху. Кажуть, що фізики – це приховані лірики. Валерій Дмитрович саме з цієї когорти. Його поетичне слово має особливу енергетику, особливий ритм і вплив на тих, до кого воно звернене. Воно приходить як одкровення і раптом ти починаєш відкривати незвідані досі площини. Його талант – це світла енергія, раптове сколихування душі через слово. Як це відбувається – таїна. Нині ми маємо нову зустріч з поетичним словом поета, що відкриває перед нами нові обрії. Йдеться, зокрема, про сто катренів Валерія Дідуха, об’єднаних одною збіркою «Думок і серця протуберанці». Читайте – і знайдете в них прекрасні зблиски поетичного одкровення», – поділився своїми враженнями Володимир Барна.
Начальник управління культури Тернопільської міської ради Олександр Смик розповів про багатогранність таланту Валерія Дідуха. «Дуже важливо – знайти своє слово. Слова – це маленькі зернинки, якими ми засіваємо нашу життєву ниву, щоб дочекатися щедрих сходів. Тож хай талановиті поети не втомлюються писати. Бо гарні сходи дає лише поезія високого ґатунку», – наголосив Олександр Іванович.
Плідного творчого довголіття бажали своєму колезі і другу професор кафедри загальної гігієни Володимир Кондратюк та Мирослав Закалюжний, який свого часу завідував кафедрою іноземних мов ТДМУ.
Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.