Відомий лікар Ростислав Валіхновський поділився своїм досвідом зі студентами ТДМУ

Нещодавно в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського в рамках проекту «Твоя спеціальність» відбулася зустріч з заслуженим лікарем України, відомим українським пластичним і реконструктивним хірургом, засновником і керівником медичного центру «Клініка Доктора Валіхновського» (Valikhnovski MD) в Києві Ростиславом Валіхновським. Ростислав Любомирович є випускником ТДМУ.

MED_0729

Сьогодні він також віце-президент Всеукраїнської асоціації пластичних реконструктивних естетичних хірургів (ВАПРЕХ), кандидат медичних наук, політичний і громадський діяч. У 2008 – 2010 роках обіймав посаду заступника керівника Державного управління справами президента України, пізніше в 2010-2012 був призначений на пост начальника управління медичного забезпечення та з питань створення і впровадження системи «112» МНС України.

MED_0758 MED_0764

Нагадаємо, що проект «Твоя спеціальність» реалізовується в ТДМУ упродовж 1,5 року. Його ініціатором є студентка шостого курсу медичного факультету Ірина Лиса. В організації зустрічі з Ростиславом Валіхновським їй допомагали інші студенти, зокрема Ліля Гарасимчук, Петро Ваховський, Ігор Стецюк, Віктор Гунька, Ярина Тильчак, Олександр Заєць, Іван Калька, Ростислав Лапін, Михайло Сас, Тетяна Данильцева, Максим Лук’яненко.

MED_0915 MED_0922

Послухати настанови і поради Ростислава Валіхновського прийшло чимало бажаючих. Напередодні його приїзду відбулася реєстрація учасників. Як зазначили організатори заходу, упродовж перших двох годин після оголошення реєстрації заявки подало 450 студентів, що свідчить про чималу зацікавленість майбутніх медиків у подібних зустрічах.

MED_0718

Спершу всім присутнім відомого лікаря представив проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ.

Зустріч була дуже теплою, Ростислав Любомирович ділився досвідом, радив книги для прочитання і те, як планувати день студенту.

MED_0931 MED_0932 MED_0936

«Він порекомендував прочитати Джея Папазана «Почати з головного» та медичну літературу видавництва Kaplan. Також часто наголошував про добрі наміри та внутрішню красу, про віру в Бога. Звернув увагу на те, що попри помилки та перепони, які можуть трапитися в кар’єрі, ми не повинні здаватися, а йти до своєї мети. Також рекомендував стажуватися при можливості за кордоном, вивчати інші мови. Багато уваги було приділено мотивації. Ростислав Любомирович говорив і про те, що лікарям потрібно вести здоровий спосіб життя, щоб бути прикладом для своїх пацієнтів», – розповіла Ірина Лиса.

MED_0845

Оскільки керівник проекту «Твоя спеціальність» цьогоріч закінчує університет, ми поцікавилися, хто буде продовжувати втілювати в життя її ідею. «Вже є молода команда, яка чітко розуміє важливість таких зустрічей для студентів. Тепер проектом керуватиме студентка четвертого курсу медичного факультету Мар’яна Позунь. Я впевнена, що їй все вдасться. Заступником є Віктор Гунька, а до складу команди входять Ярина Тильчак, Максим Лук’яненко і Тетяна Данильцева», – відповіла студентка.

MED_0889 MED_0912

Ми бажаємо нашим активістам продовжувати діяльність в тому ж руслі і дарувати особливі хвилини радості спілкування з досвідченими фахівцями своїм колегам по студентській лаві.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.