За участі працівників університету відбулось чергове засідання Асоціації сімейних лікарів Тернопільської області і міжрегіональна науково-практична конференція «Інновації медичної науки – в практику сімейного лікаря»

16 лютого 2017 р. на базі Тернопільської комунальної міської лікарні №2 відбулась традиційна щоквартальна міжрегіональна науково-практична конференція «Інновації медичної науки – в практику сімейного лікаря» в рамках роботи ГО «Асоціація сімейних лікарів Тернопільської області» (АСЛТО), а також чергове засідання ГО.

Науково-практична конференція проводилась працівниками кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики-сімейної медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, ГО «Асоціація сімейних лікарів тернопільської області» за підтримки управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

DSC_0383

Понад 180 лікарів загальної практики – сімейних лікарів, дільничних терапевтів і педіатрів центрів ПМСД та інших лікувально-профілактичних закладів Тернополя та Тернопільської області зібрались для удосконалення знань, обміну досвідом, обговорення нагальних проблем надання первинної медичної допомоги.

DSC_0394

З вітальним словом до учасників конференції, лікарів, що надають первинну медичну допомогу населенню області, звернувся начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук.

DSC_0356

Він подякував всім за сумлінну працю, окреслив перспективи реформування та розвитку галузі. Також очільник медичної галузі області підкреслив пріоритетність первинної медичної допомоги та сімейної медицини у процесі реформування системи охорони здоров’я.

DSC_0378

З вітальним словом виступила і головний позаштатний терапевт управління охорони здоров’я Тернопільської обласної держадміністрації Лариса Матюк, яка коротко інформувала присутніх про підсумки роботи медичної служби області за 2016 рік.

DSC_0368

Упродовж конференції було заслухано та обговорено 12 доповідей, які стосувались різних аспектів діагностики, лікування, раціональної фармакотерапії, диспансеризації та реабілітації в практиці сімейного лікаря.

DSC_0380

Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики – сімейної медицини, віце-президент ГО «Асоціація сімейних лікарів Тернопільської області» Лілія Бабінець у своїй доповіді «Підходи до дегельмінтизації у  практиці сімейного лікаря: етіологічне і симптоматичне лікування» конкретизувала сучасні можливості лікування гельмінтозів.

DSC_0416

У своїй доповіді д-р мед. наук, професор ТДМУ Микола Швед  розкрив питання актуальності метаболічної терапії, а також ефективності використання препаратів L-карнітину в хворих із серцево-судинною патологією.

DSC_0439

Гість конференції д-р  мед. наук, професор Національного медичного університету ім. О.Богомольця Сергій Сова продовжив конференцію гастроентерологічною доповіддю. Він висвітлив питання гастропатій, викликаних прийомом нестероїдних протизапальних засобів, та сучасних можливостей їх попередження і лікування.

DSC_0444

Особливості ведення пацієнта з кашлем в амбулаторних умовах окреслила доцент кафедри ПМСД та ЗП-СМ, секретар ГО «АСЛТО» Ірина Боровик. Вона акцентувала на основних положеннях Уніфікованого клінічного протоколу «Кашель у дорослих», затвердженого МОЗ України 08.06.2015 року.

DSC_0457

Надзвичайний інтерес у присутніх викликала доповідь гості конференції, канд. мед. наук, доцента ВНМУ імені М.Пирогова Наталії Щепіної щодо ведення пацієнтів із серцево-судинного патологією. Зацікавленість викликав представлений нею клінічний випадок пацієнта високого кардіоваскулярного ризику.  Доповідач наголосила на необхідності суворого дотримання призначень лікаря пацієнтом, що дозволить попередити розвиток загрозливих ускладнень у майбутньому.

DSC_0460

Долучилась до обговорення питань, пов’язаних із ГРВІ, шанована гостя з м. Чернівці, д-р  мед. наук, професор БДМУ Тамара Христич, яка професійно розкрила патогенетичні механізми ускладнень при грипі та інших ГРВІ, сучасні можливості профілактики і лікування.

DSC_0469

Продовжила дискусію щодо ГРВІ організатор заходу д-р  мед. наук, професор ТДМУ Лілія Бабінець. Вона розкрила інноваційні сучасні можливості у підсиленні протокольної терапії застуди.

DSC_0481

 Професійне зацікавлення практичних лікарів викликала доповідь  д-ра мед. наук, професора ТДМУ Олени Самогальської щодо місця препаратів, які містять есенціальні фосфоліпіди, в лікуванні хронічних захворювань печінки. Вона чітко окреслила показання до застосування гепатопротекторів в амбулаторній практиці.

DSC_0490

Важливе практичне значення мала інформація доцента БДМУ Тетяни Білоус  про особливості лікування ГРВІ у дітей.  Науковець представила рекомендації та перспективні напрямки терапії ГРВІ у педіатричній практиці.

DSC_0502

Завжди бажаний частий гість конференції д-р  мед. наук, професор ТДМУ Ігор Господарський поділився цікавою інформацією щодо сучасних підходів в терапії алергічного риніту.

DSC_0513

Насиченою практичною інформацією була доповідь головного позаштатного інфекціоніста управління охорони здоров’я Тернопільської обласної держадміністрації Олени Герасименко, яка окреслила основні стратегії  профілактики і лікування ГРВІ на різних етапах надання медичної допомоги.

DSC_0516

Питанням оптимізації лікування бронхообструктивного синдрому в амбулаторних умовах була присвячена доповідь канд. мед. наук, доцента ТДМУ Надії Реги.

DSC_0524

На завершення конференції президент ГО «АСЛТО» головний спеціаліст з питань сімейної медицини управління охорони здоров’я Тернопільської обласної держадміністрації Олексій Ткач підвів підсумки роботи конференції та окреслив перспективи діяльності асоціації, оголосив інформацію щодо наступних заходів.

Важливим результатом конференції було планування подальшої роботи ГО «Асоціації сімейних лікарів Тернопільської області» на 2017 рік.

DSC_0410

На завершення назвемо і тих, хто активно працював «за лаштунками» задля організації конференції: працівники кафедри ПМСД та ЗП-СМ ТДМУ імені І.Я. Горбачевського доценти Неоніла Корильчук, Наталія Боцюк, Світлана Рябоконь, Богдан Мігенько, Вадим Творко та молоді науковці Юлія Коцаба, Катерина Кицай, Ірина Галабіцька, Ігор Медвідь, Уляна Захарчук, Наталія Мельник, Олена Процюк, Мар’яна Палихата, Зоряна Сабат, Олена Шайген.