Студенти ТДМУ організували низку заходів до Міжнародного дня імунітету

Перше березня – офіційно визнаний в усьому світі День імунітету. Ця дата обрана не випадково, адже саме на початку весни проблеми, що пов’язані з ослабленням функцій імунної системи, виражені особливо яскраво.

З нагоди Дня імунітету студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського організували низку заходів. Зокрема волонтерська група під керівництвом студентки Мар’яни Позунь з тематичними лекціями побувала у двох міських загальноосвітніх школах.

DSC_0586

«Ми вирішили завітати у тернопільські школи №6 і 15, аби поділитися з учнями секретом міцного імунітету. Студенти розповіли про те, що таке імунна система, постаралися максимально доступно пояснити усі ланки захисту нашого організму, і ,звичайно, ті фактори, які негативно впливають на нашу «фортецю». Вони також поділилися своїми знаннями щодо того, як покращити свою імунну систему. Майбутні медики також зачепили тему вітамінізації організму», – розповіла студентка.

17077911_393256701037873_239038920_n 17092291_393256677704542_868175485_n DSC_0548 DSC_0562

Координатором заходу став студент Любомир Данилюк, а читали лекції Катерина Бігуняк, Ксенія Кушерник, Роман Ярославіцький, Тетяна Карпяк, Яна Тригуб, Марта Берегуляк, Тереза Швець, Ірина Легка, Катерина Янковенко, Ірина Пастушина, Юлія Бандрівська, Валентина Пітухова, Наталія Петрова.

DSC_0573

До речі, вчителі в школі радо вітали студентів-волонтерів і були в захопленні від проведеного заходу. Педагоги запросили, щоб подібну лекцію майбутні медики прочитали до Дня боротьби з туберкульозом, а саме 24 березня.

DSC_0579

Студенти першого курсу стоматологічного факультету (1 група) разом з куратором – викладачем кафедри іноземних мов Марією Кічулою вивчали значення, особливості роботи та можливості зміцнення імунітету та провели тематичний урок з учнями початкових та середніх класів ЗОШ № 18 Тернополя.

Студенти підготували презентацію складових імунітету.

Для підняття рівня імунітету, за словами молоді, необхідно:

– нормалізувати спосіб життя, харчування, сон ,особливо ,якщо вони є причиною імунодефіциту;

– адекватне лікування хронічних захворювань;

– відмова від шкідливих звичок;

– прийом полівітамінних компонентів або окремих вітамінів;

– прийом лікарських рослин, які відносять до імуномодуляторів (ехінацея, подорожник, продукти бджолярства та інше).

Окрім ігор, які були спрямовані на запам’ятовування особливостей гігієни людського організму, студенти разом з учнями 3-5 класів зробили п’ятихвилинну зарядку.

4 5