Меню Закрити

Конференція «Актуальні питання діагностики, лікування і профілактики неінфекційних захворювань в практиці сімейного лікаря» відбулася в ТДМУ

Упродовж 16-17 березня 2017 року навчально-науковим інститутом післядипломної освіти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського в приміщенні Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Шевченка проведено ІV Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні питання діагностики, лікування і профілактики неінфекційних захворювань в практиці сімейного лікаря».

Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033126

У заході взяли участь понад 630 делегатів Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та інших областей. Серед учасників конференції – лікарі загальної практики та сімейної медицини, терапевти, неврологи, кардіологи, хірурги, педіатри, акушери-гінекологи та інші спеціалісти.

Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033271 Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033347 Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033257

Захід урочисто відкрив проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, який наголосив на актуальності неінфекційних захворювань сьогодення в практиці лікаря-інтерніста. Іван Миколайович привітав делегатів конференції від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди.

Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033172

Наступні вітальні слова з нагоди початку роботи конференції звучали від головного спеціаліста-терапевта управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Лариси Матюк, якаа коротко проінформувала присутніх про сучасний стан серцево-судинних захворювань в області та перспективи реформування галузі і побажала плідної праці в роботі заходу.

Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033215

Пленарне засідання розпочав професор ТДМУ Мар’ян Гребеник з доповіддю «Сучасні підходи до лікування серцевої недостатності», в якій були висвітлені останні рекомендації Європейського конгресу кардіологів (2016 р.) щодо ведення пацієнтів кардіоваскулярного профілю. Актуальність цієї теми обумовлена вагомим впливом на виживалість, тривалість та прогноз хворих в структурі серцево-судинних захворювань та відповідно смерті в Україні та світі.

Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033236

Доктор медичних наук Тетяна Насонова (НМАПО ім. П.Л. Шупика) у своїй доповіді звернула увагу на медикаментозний супровід відновного лікування хворих після інсульту. Вона також розглянула нейропластичність як основу під час порушених функцій у пацієнтів після гострого порушення мозкового кровообігу.

Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033309

Професор Валентина Величко (завідувач кафедри сімейної медицини та загальної практики Одеського національного медичного університету) окреслила шляхи подолання хронічного токсичного, в тому числі медикаментозного ураження печінки в практиці лікаря різних спеціальностей як в амбулаторних, так і в стаціонарних умовах. Валентина Іванівна поділилася досвідом ефективної комбінованої метаболічної та ноотропної терапії в лікуванні цієї категорії пацієнтів.

Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033377

Доповідь «Стрес і запальний процес: сучасний погляд на патогенез, можливі шляхи корекції» доктора медичних наук Наталії Захаренко (ДУ І ПАГ НАМН України) викликала особливу увагу делегатів, оскільки стрес в сучасних умовах має вагомий вплив на жіноче здоров’я та стан репродуктивної системи у жінок.

Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033393

Професор Лариса Кузнецова (професор НМАПО ім. П.Л. Шупика) у своїй доповіді «Сучасні підходи в терапії харчової алергії та її перехресних реакцій» розкрила роль алергічних компонентів у харчових продуктах та їх перехресних рослинних агентах.

Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033433

Виступ професора Юрія Марушка (завідувач кафедрою педіатрії НМУ ім. О.О. Богомольця) був присвячений ацетонемічному синдрому та інших станах, що супроводжуються дегідратацією. Юрій Володимирович поділився власним досвідом впровадження в медичну практику освітньої програми для батьків у виявленні продромального періоду цієї патології та можливостям попередження маніфесту цих станів у дітей на амбулаторному рівні.

Konf-Neinfektsiyni-zakhvor-17033483

Доповіді та теми викликали жваві дискусії та обговорення. Всі пропозиції та рекомендації необхідно враховувати у напрямку підвищення якості діагностики, лікування, реабілітації та профілактики неінфекційних захворювань в практиці лікаря.