Асоціація хірургів Тернопілля присвятила своє засідання ювілею ТДМУ

У актовій залі нашого Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулося засідання громадського об’єднання  «Асоціація хірургів Тернопілля», присвячене 60-річчю заснування ТДМУ. Його учасниками стали провідні хірурги Тернополя і області, а також Києва, Львова, Рівного та інших міст, керівники управлінь охорони здоров’я Тернополя і області.

MED_5589 MED_5595 MED_5597

MED_5603

Присутніх привітав голова громадського об’єднання, завідувач кафедри хірургії, професор Ігор Дзюбановський, який зазначив, що 2017 рік для нашого університету – ювілейний. У своїй доповіді «60 років звершень та здобутків ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського», Ігор Якович наголосив на тому, що є випускником ТДМУ і пишається цим. Свою доповідь він розпочав зі слів пошани і вдячності фундаторам нашого університету  і започаткованої ними хірургічної школи, з розповіді про тих, хто свого часу очолював кафедри хірургії, чия подвижницька праця сприяла успішному розвитку вишу. З часу його заснування в десять разів зросла кількість студентів, у тому числі у 8 разів – іноземних. ТДМУ став університетом європейського масштабу, який посідає перше місце в рейтингу вищих медичних навчальних закладів України і плідно співпрацює з 54 закордоними вишами з 21 країни, багатьма авторитетними  міжнародними організацями, є  членом Європейської асоціації університетів та Великої хартії університетів. В університеті функціонують єдиний в Україні навчально-тренувальний центр з екстреної медичної допомоги, медицини катастроф і військової підготовки, в якому здійснюється підготовка офіцерів медичної служби запасу, навчально-практичний центр симуляційного навчання, п’ять атестованих науково-дослідних лабораторій, п’ять навчально-практичних центрів первинної медико-санітарної допомоги, де проходять практику студенти-старшокурсники, а на базі обласної лікарні засновано комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня».

MED_5626

Свій виступ професор Ігор Дзюбановський завершив поетичними рядками, що присвячені Alma Mater:

Це вона навчила нас розрізняти,

Що таке любов, віра, добро,

Це вона дала нам шмат хліба, того хліба,

Що їсть душа із перших уст,

А потім дивиться на світ очима правди

І незатуркана, з незламаним хребтом,

Живе і множить правду і добро

У себе в білій хаті.

MED_5688

Головний хірург управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Максимлюк свій виступ почав зі спогаду про першого ректора нашого вишу Петра Омеляновича Огія, про навчання в Тернопільському медуніверситеті (тоді ще інституті).

«Мені пощастило мати чудових наставників. Серед них був професор Юрій  Теофілович Коморовський, який протягом багатьох років завідував кафедрами шпитальної та загальної хірургії, видатний хірург, заслужений діяч науки і техніки України, професор Леонід Якимович Ковальчук, який упродовж 1997 – 2014 років очолював ТДМУ. Пам’ять про них живе і це є найкращим  свідченням нашої поваги і шани», – поділився своїми спогадами доповідач.

MED_5660

Професор Володимир Максимлюк проаналізував підсумки роботи хірургічної служби області за 2016 рік, привернувши увагу колег до показників операційних втручань на органах травлення. Йшлося також про ендокринну хірургію, проктологію, торакальну, судинну та малоінвазивну хірургію…

MED_5640 MED_5641

З метою покращання роботи хірургічної служби області, наголосив доповідач, в цьому році необхідно, зокрема, завершити заплановану реструктуризацію ліжкового фонду хірургічного профілю у відповідності до нормативних показників, а також підвищити якість організації роботи працівників первинної медико-санітарної допомоги, їх співпраці з фахівцями хірургічного профілю з метою поліпшення диспансерного спостереження за пацієнтами, раннього виявлення та попередження занедбаних випадків онко та гострої хірургічної патології. Йшлося у виступі й про необхідність організації на базі університетської лікарні обласних центрів: кардіохірургічного, проктологічного, кровотеч, політравми, опікової травми та гнійно-септичної хірургії, забезпечення їх необхідними умовами функціонування.

Завідувач хірургічним відділенням Тернопільської міської лікарні швидкої медичної допомоги Дмитро Осадчук розповів про розвиток хірургічної служби в Тернополі. Наведені показники свідчать про збільшення кількості операцій,  зменшення післяопераційних  ускладнень і тривалості перебування хворого в стаціонарі. А це є індикатором високого кваліфікаційного рівня медиків та  належного технічного забезпечення  лікувальних закладів.

MED_5616

Начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ростислав Левчук у своєму виступі порушив тему створення госпітальних округів, і, зокрема, Тернопільського госпітального округу.

MED_5898

Як зазначив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук, належне медичне обслуговування неможливе, якщо лікувальний заклад не має сучасного хірургічного відділення. Він також розповів, що цього року в області планують відкрити кардіохірургічний центр. Придбано ангіограф – сучасний прилад, призначений для профілактики та лікування серцево-судинних та інших захворювань. Вживаються й інші заходи, які дають можливість якісно поліпшити медичне обслуговування, в чому зацікавлені і пацієнти, і лікарі.

MED_5930

До учасників засідання звернувся проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи ТДМУ, професор Степан Запорожан, який зазначив, що лікувально-профілактична робота проводиться на 35 кафедрах нашого університету, на базі 18 лікувально-профілактичних закладів нашої області і двох закладів у місті Рівному. Кафедри очолюють доктори медичних наук, професори Багато робиться для підвищення кваліфікаційного рівня працівників університету. Зокрема, за останні три роки більше 18 викладачів пройшли стажування на навчально-клінічних базах університетів-патнерів ТДМУ в Європі та Америці. За його словами, активна співпраця налагоджена з польськими медичними закладами, зокрема, клінікою Вроцлавського медичного університету. Професор Степан Запорожан висловив переконання, що реформування галузі охорони здоров’я і, зокрема, реструктиризація ліжок хірургічного профілю сприятиме підвищеню якості надання високоспеціалізованих медичних і хірургічних послуг.

MED_5944

Про особливості хірургічного лікування рецидивних післяопераційних вентральних гриж вів мову на засіданні завідувач кафедри хірургії та проктології НМАПО імені П.Шупика, заслужений лікар України, професор Ярослав Фелештинський. Порушена проблема надзвичайно актуальна, адже йдеться про 20,4-22 відсотки від загальної кількості гриж живота. Ярослав Петрович докладно зупинився, на сучасних способах хірургічного лікування цієї недуги. Та на початку свого виступу «Сучасна алопластика післяопераційних вентральних гриж великого та гігантського розмірів» професор Фелештинський щиро подякував за запрошення взяти участь у засіданні Асоціації хірургів Тернопілля і привітав колег з шістдесятиіччям ТДМУ.

MED_5967

На сучасних підходах до вибору методу герніопластики зосередив увагу присутніх  доцент кафедри хірургії ТДМУ Володимир П’ятночка.

З презентацією концепції запровадження «Державного гарантованого пакету медичних послуг» на засіданні виступив голова Асоціації хірургів Тернопілля, професор Ігор Дзюбановський.

MED_5990

На завершення форуму у виконанні доцента кафедри хірургії №1 з урологією імені Л.Ковальчука Юрія Футуйми прозвучала пісня «Серце хірурга», яка набула популярності. Музику написав Юрій Футуйма, слова – доцент тієї ж кафедри Іван Чонка. Громадське об’єднання «Асоціація хірургів Тернопілля» пропонує зробити пісню офіційним гімном хірургів України, зазначив голова Асоціації , професор Ігор Дзюбановський. Учасники засідання одностайно підтримали цю пропозицію.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.