Студенти ТДМУ організували акцію до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 24 березня 2017 року студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського організували низку заходів, щоб привернути увагу громадян до цієї проблеми. Майбутні медики, які є активними у благодійній діяльності, об’єднали свої зусилля з представниками волонтерського загону Товариства «Червоний хрест». До складу цього загону також входять студенти ТДМУ.

MED_5771

Спершу молоді люди відвідали школу з лекцією для учнів про туберкульоз, а безпосередньо 24 березня запрошували всіх перехожих пройти безкоштовне флюорографічне обстеження та розповідали про захворювання, способи профілактики, шляхи передачі. Щоб більше привернути увагу до актуальної теми, студенти організували благодійний ярмарок, під час якого продавали домашню випічку.

MED_5820 MED_5833 MED_5867

«Подібний захід проводиться не вперше. Попередньо поспілкувавшись з заступником головного лікаря тубдиспансеру, ми дізналися, що державна програма не забезпечує сповна пацієнтів такими необхідними речами, як системи, шприци, анальгетики, антипіретики, дезінтоксикаційні препарати. Ми відчули обов’язок допомогти медичному закладу. Спільними зусиллями нам вдалося виручити 6065 гривень. На ці кошти будуть придбані вищезгадані засоби медичного призначення», – розповіла студентка і одна з організаторів акції Мар’яна Позунь.

MED_5880

Команда активістів ТДМУ складалася з таких студентів: Катерина Мамренко, Світлана Скуратова, Марта Берегуляк, Богдан Прокопчук, Марія Мазепа, Марія Панасюк, Юлія Яриш, Ірина Пастушина, Діана Щербатюк, Галина Прокопишин, Надія Вега, Христина Гулик, Ольга Козак, Валентина Пітухова.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.