Студенти ТДМУ, що входять до Європейської асоціації студентів-медиків, присвятили своє засідання темі гемофілії

Представники Тернопільського осередку Європейської медичної студентської асоціації (European Medical Students Association), який складається зі студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, своє чергове засідання, яке відбулося 14 квітня 2017 року, присвятили двом темам – Всесвітньому дню боротьби з гемофілією та Дню Землі. З цієї нагоди вони підготували практичні заняття та доповіді.

MED_7728

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я та Всесвітньої федерації гемофілії 17 квітня був оголошений Всесвітнім днем боротьби з гемофілією. Це спадкова хвороба, пов’язана з порушенням процесу згортання крові, яка виникає через зміни всього одного гена в хромосомі X.

MED_7417 MED_7431 MED_7442 MED_7446 MED_7449 MED_7458 MED_7477 MED_7478 MED_7484

Під час першої частини засідання студенти ТДМУ взяли участь у майстер-класі з зупинки різних видів кровотеч, який провела Наргіз Джавадова. Нагадаємо, що Наргіз є членом молодіжного крила Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги, яке діє в ТДМУ. Після майстер-класу члени ЄМСА взяли участь у короткій вікторині, присвяченій темі гемофілії.

MED_7547 MED_7586 MED_7618

MED_7629

Асистент кафедри нормальної фізіології Людмила Татарчук продемонструвала методи визначення групи крові, зокрема присутні ознайомилися зі стандартним методом та методом з використанням моноклональних реагентів анти-А і анти-В.

MED_7648

Наступна тема зустрічі була присвячена Дню Землі, який також відзначають 17 квітня. Головна мета заходу – спонукати людей бути уважнішими до довкілля планети Земля. З цієї нагоди президент Тернопільської філії ЄМСА Парт Саб’я Сачі підготував доповідь, яка стосувалася важливості збереження навколишнього середовища, яким чином людство забруднює його, до чого це призводить і який це має вплив на здоров’я людей.

MED_7682 MED_7711 MED_7715 MED_7735 MED_7756

Також цього дня відбулося планування участі Тернопільської філії Європейської медичної студентської асоціації у Всеукраїнській асамблеї цієї організації, яка відбудеться наприкінці квітня цього року у Львові. Також мова йшла і стан підготовки до друку журналу та презентація корпоративної символіки, зокрема футболок.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.