Студенти ТДМУ провели благодійну акцію у геріатричному пансіонаті

З ініціативи кафедри іноземних мов 22 травня 2017 р. студенти першого та другого курсів ТДМУ організували благодійну акцію до Дня матері у Петриківському обласному геріатричному пансіонаті, який найбільший у краї.

11

Всі підопічні пансіонату отримали від студентів пакунки із солодощами та засобами гігієни. Викладачі кафедри закупили для пансіонату апарати для вимірювання артеріального тиску та кімнатні термометри.

18 19

Під опікою пансіонату зараз перебуває майже 180 осіб поважного віку. Директор закладу С.В.Глушок володіє повною інформацією про кожного з них, знає їх нелегкі біографії, розповідає, що з часом мешканці пансіонату стають однією великою сім’єю: «Релігійні свята, дні народження ми святкуємо разом. Є серед наших мешканців діти війни, сироти, інваліди і навіть сімейні пари». Після тривалої розмови ми з Степаном Васильовичем обійшли територію і приміщення  пансіонату. Всюди – і в кімнатах, і на вулиці – чисто, охайно. Тут працює бібліотека. Студентів приємно вразила доброзичлива атмосфера закладу, велика опіка і турбота, з якою підходять до своєї праці і директор, і персонал пансіонату.

21 22

Найбільший інтерес викликали самі мешканці. Вони вдячно та доброзичливо прийняли студентів, кожен намагався переповісти історію свого життя, поділитися подробицями перебування у закладі та навіть розважити гостей грою на акордеоні. Викладачі та студенти відвідали всі кімнати, у яких проживають літні люди. У кожну наступну кімнату було все важче і важче заходити. У кожній тебе чекали вдячні очі.   Ціль акції – нагадати студентам про моральні цінності, які суспільство починає нівелювати: людяність, милосердя, співчуття, взаєморозуміння.

12

Самотність – це найактуальніша проблема, з якою стикаються люди похилого віку. Тож медичний персонал добре знає про всі життєві труднощі підопічних пансіонату, тож працівники часто є єдиними, хто допомагає. Лікарям тут доводиться бути і психологами, і просто друзями чи, навіть, дітьми. А ще старенькі потребують терпіння і уваги – з ними необхідно багато розмовляти, пояснювати, співчувати. Звісно, така робота є важкою психологічно.

15

  • «Якщо бачиш у пацієнтах своїх батьків, тільки тоді можеш працювати з ними, розуміти всі їхні потреби, – ділиться професійними таємницями директор закладу, – дефіцит уваги – явище, актуальне для людей похилого віку в усі часи. Тому ми часто влаштовуємо для наших пацієнтів концерти, запрошуємо ансамблі».

16

Є на території пансіонату капличка, де моляться люди різних конфесій, за спиною яких – довге, сповнене радостей і тривог життя… Щотижня мешканці пансіонату мають змогу зустрічатися із священиком.

Благодійна акція студентів ТДМУ спрямована на те, щоб самотні люди, які проживають в пансіонаті, відчули увагу до себе і нашу спільну допомогу. Це не останній дарунок, який отримають його мешканці. Цим людям необхідно почувати себе потрібними. У декого із пацієнтів закладу є рідні і вони їх навідують, а в декого зовсім нікого немає.

23

Загалом викладачі та студенти побули в пансіонаті близько трьох годин, але відчувалося, що прожили там маленьке життя, у зовсім незвичному світі. Кафедра і надалі долучатиметься до підтримки цього закладу.

Інформацію подала кафедра іноземних мов.