Розширення міжнародної співпраці ТДМУ

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського 25 травня 2017 року відвідали делегації представників вищих медичних навчальних закладів з Білорусії, Англії та Польщі. Гості зустрілися з ректором ТДМУ, професором Михайлом Кордою, щоб обговорити напрямки подальшої співпраці вишів, участь у реалізації спільних проектів.

Vizyt-BEL-PL-GB-17059019

Білоруській медичній академії торік виповнилося 85 років, як розповіли завідувач кафедри хірургії цього вишу освіти, професор, член-кореспондент Національної академії наук Республіки Білорусь Олександр Воробєй і декан хірургічного факультету, кандидат медичних наук Ніколай Гвоздь. Це один з найстаріших вищих навчальних закладів країни з відмінною школою і давніми традиціями.

Vizyt-BEL-PL-GB-17058943

Члени білоруської делегації обговорили перспективи подальшої співпраці між вишами і висловили впевненість, що вона буде плідною та сприятиме подальшому підвищенню якості освіти й підготовки наукових кадрів. Гості розповіли про клінічні і теоретичні кафедри Білоруської медичної академії післядипломної освіти і наголосили на перспективності спільних проектів з науковцями ТДМУ, зокрема, в галузі хірургії та епідеміології.

Vizyt-BEL-PL-GB-17058972 Vizyt-BEL-PL-GB-17058974

Йшлося на зустрічі й про спільну участь у проектах Програми транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна, що передбачає обстеження на Лайм – бореліоз лісників і мисливців. Для Білорусії, як і для України та Польщі, ця проблема дуже актуальна.

Учасники зустрічі обговорили й інші спільні наукові проекти. Зокрема, членів делегацій цікавила співпраця в галузі хірургії. Йшлося також про участь у науково-практичних конференціях, майстер-класах. Стали вже традиційними балтійсько-білоруські медичні форуми провідних хірургів Латвії, Литви і Білорусі. Цьогоріч такий захід відбудеться в Білорусії і науковців ТДМУ запросили взяти в ньому участь.

Vizyt-BEL-PL-GB-17058983 Vizyt-BEL-PL-GB-17058985 Vizyt-BEL-PL-GB-17058987

На цій зустрічі також були присутні партнери Тернопільського медичного університету – представники Вищої школи безпеки (м. Познань, Польща), зокрема ректор Анджей Здуняк, доктор Хелена Марек і доктор Александр Васюта. Співпраця між двома вищими навчальними закладами дає можливість студентам ТДМУ отримувати два дипломи – український і польський.

Vizyt-BEL-PL-GB-17059015

Ректор ТДМУ, професор Михайло Корда також поспілкувався з представником Госпіталю Святого Марка (Великобританія) Джанідрою Варусавітарне (Janindra Warusavitarne).

Михайло Михайлович наголосив на зацікавленості в подальшому розширенні співпраці і запросив гостей на урочисте засідання з нагоди 60-річчя нашого університету. Члени делегацій також матимуть можливість відвідати університетські кафедри, навчально-науковий інститут морфології й побувати в університетській лікарні.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.