Ректорат ТДМУ привітав професорів-ювілярів

30 липня завідувач кафедри гістології та ембріології, доктор біологічних наук, професор Костянтин Степанович Волков відзначив своє 70 річчя. А 2 серпня 60 років минуло завідувачу кафедри анатомії людини, доктору медичних наук, професору Іллі Євгеновичу Герасимюку. Від імені ректорату, профкому і всього колективу ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського ювілярів тепло привітав ректор вишу, професор Михайло Корда.

Rektorat-17083583

Як відомо, 45 років життя Костянтина Степановича Волкова нерозривно пов’язані з нашим університетом. Після закінчення Ужгородського державного університету і двох років роботи інженером на виробництві, Костянтин Степанович спершу працював інженером з ремонту медичної техніки Тернопільського медичного університету (на той час – інституту), після здобуття біологічної освіти – старшим лаборантом, згодом став доктором біологічних наук, професором, очолив кафедру гістології та ембріології.

Rektorat-17083596

– Ви проявили себе фахівцем високого класу при створенні, зокрема, лабораторії електронної мікроскопії в нашому університеті. І в тому, що сьогодні кафедра гістології і, зокрема, лабораторія електронної мікроскопії ТДМУ, без перебільшення, найкраща в Україні, є, безумовно, ваша заслуга. Ви підготували 15 кандидатів наук, доктора наук. У вашому науковому доробку – три атласи з електронної мікроскопії. Таких досягнень не має жоден інший гістолог в Україні. А ще, знаю з відгуків, студенти дуже люблять ваші лекції і відгукуються про вас як про високоінтелігентну людину, прекрасного наставника молодого покоління, – сказав Михайло Михайлович.

Rektorat-17083612

Нині в активі професора Волкова – понад 300 наукових і навчально-методичних публікацій, у тому числі 8 авторських свідоцтв та патентів на винаходи, підручник і три навчальні посібники.

У вітальній адресі ювіляру, зокрема, наголошується:

«Колектив університету глибоко поважає і шанує Вас як відомого в Україні та за її межами вченого-морфолога, досвідченого педагога і вихователя студентської молоді за багаторічну невтомну працю, високий професіоналізм, сумлінне виконання своїх службових і громадських обов’язків. Цінуємо також період Вашої діяльності проректором з наукової роботи і директором Навчально-наукового інституту морфології.

Свідченням визнання Вашого наукового авторитету є обрання Вас академіком Міжнародної академії інтегративної антропології та Української академії національного прогресу, членом двох спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій, членом редколегій 6 наукових журналів.

Ваша професійна і громадська діяльність відзначені медаллю «За трудову доблесть», грамотами Верховної Ради і Міністерства охорони здоров’я України, грамотами і подяками адміністрації університету».

Rektorat-17083619

Костянтин Степанович у короткому виступі подякував керівництву університету за теплі слова і гарні побажання, зазначивши, що праця – основа життя.

– Любити справу, яку робиш, і виконувати її якнайкраще – цей принцип я перейняв від своєї матері і завжди був йому вірним.

Rektorat-17083598 Rektorat-17083600

Найтепліші вітання з нагоди 60-річчя прозвучали на адресу завідувача кафедри анатомії людини, доктора медичних наук, професора Іллі Євгеновича Герасимюка.

Rektorat-17083589

– Ви очолюєте одну з найважливіших кафедр в університеті, бо анатомія – одна з базових дисциплін у медичному виші. Від вашої кафедри, від того, як організована тут навчальна, наукова робота залежить дуже багато. Робота директором ННІ морфології – ще одна сторінка вашої діяльності. Також упродовж 18 років ви є вченим секретарем вченої ради університету і виконуєте свої обов’язки досконало, – звернувся до ювіляра ректор ТДМУ.

Rektorat-17083620

Ілля Євгенович – автор понад 250 наукових і навчально-методичних публікацій, в тому числі 25 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, двох навчальних посібників. Підготував 17 кандидатів і доктора медичних наук, входить до складу двох спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій.

Очільник вишу наголосив також, що активною є громадська діяльність професора Герасимюка, який є членом президії Тернопільського обласного осередку Конгресу української інтелігенції.

Прикметно, що вищу медичну освіту ювіляр здобув у стінах ТДМУ. А згодом після п’яти років практичної лікарської роботи, Ілля Євгенович успішно пройшов 32-літній трудовий шлях від асистента, доцента кафедри оперативної хірургії з топографічною анатомією до доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри анатомії людини, яку очолює впродовж 11 років.

– Ваша професійна і громадська діяльність відзначені грамотами Міністерства охорони здоров’я України, обласної державної адміністрації, обласної ради, подяками ректора університету, – сказав професор Михайло Корда.

Rektorat-17083625

Подякувавши за теплі і щирі слова привітань, Ілля Євгенович зазначив, що щасливий працювати в університеті, який свого часу закінчив і запевнив, що докладе всіх зусиль для виконання поставлених адміністрацією вишу завдань.

Rektorat-17083630

Наказ ректора університету про преміювання ювілярів зачитав проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай.

Rektorat-17083613

Від імені ректорату, профкому і всього колективу ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського ректор університету, професор Михайло Корда побажав ювілярам міцного здоров’я, невичерпного творчого натхнення і нових професійних здобутків, а також добробуту, родинного благополуччя, активного і щасливого довголіття.

 

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.