Меню Закрити

Літня виробнича практика студентів ТДМУ у Вроцлавському медичному університеті

У рамках співпраці між Вроцлавським і Тернопільським медичними університетами продовжується традиція обміну студентів для проходження літньої виробничої практики. Цього року мали змогу представляти наш університет студенти 4 і 5 курсів медичного факультету, зокрема Роман Зварич, Ігор Стецюк, Ірина Ястремська, Богдан Кушнір, Наргіз Джавадова, Романія Клос, Олександр Кулянда, Надія Ткачук, Юрій Вітковський, Володимир Косовський, Марта Дремух, Катерина Воробець та Андрій Іванюк. Очолювала групу студентів клінічний ординатор кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики-сімейної медицини Уляна Захарчук.

Незмінним організатором і координатором співпраці між нашими університетами є почесний професор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Wojciech Barg, який організував для наших студентів насичену практику у спеціалізованих відділеннях лікарнях Вроцлава.

У період з 17 липня по 11 серпня студенти ознайомлювалися та працювали у відділеннях кардіології та кардіохірургії, анестезіології та інтенсивної терапії, оториноларингології та щелепно-лицевої хірургії, гінекології та неонатології, нефрології та гемодіалізу, малоінвазивної хірургії, а також шпитального відділення порятунку.

Одними з найперших приємних вражень стали гостинність, чуйність до студентів та високий професіоналізм персоналу лікарень Вроцлава. Окремо потрібно відзначити наявність новітнього устаткування та масштаб університетської лікарні.

Незабутньою стала робота у відділенні інтенсивної терапії, кардіології та кардіохірургії під керівництвом лікаря Piotra Küblera, де студенти ознайомилися з основами інтервенційної кардіології, а також поглибили знання у галузі надання спеціалізованої медичної допомоги при невідкладних станах у кардіології. Майбутні лікарі були присутніми на аортокоронарному шунтуванні, протезуванні мітрального клапана, коронарографії з подальшим стентуванням.

image001

Студенти ТДМУ з інтервенційним кардіологом Piotrem Küblerem.

image003

Андрій Іванюк асистує під час аортокоронарного шунтування.

image005

Романія Клос, Ігор Стецюк та Роман Зварич в операційному блоці.

Цікавою виявилася і практика у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, де під опікою лікарів Barbary Barteczko Grajek, Barbary Dragan та Jakuba Smiechowicza студенти вивчали принципи роботи відділення, брали участь у лікарських обходах та оглядали пацієнтів з закритою черепно-мозковою травмою, переломом хребта на рівні C3-C4, дифузним аксональним ушкодженням головного мозку та пацієнтів з політравмами. Важливим моментом практики було ознайомлення з апаратом тривалої нирково-замісної терапії для тяжкохворих та методика закладання катетера Свана-Ганца, який використовується для оцінки параметрів центральної гемодинаміки.

image007

З лікарем-анестезіологом Barbara Dragan.

image009

Роман Зварич вентилює пацієнта.

image011

Марта Дремух та Роман Зварич з операційним анестезіологом.

Цінний досвід був отриманий під час практики у відділенні загальної оперативної гінекології, де студенти під керівництвом лікаря Artura Wiatrowskiego були присутні на оперативних втручаннях з приводу пухлин яєчника та кесаревого розтину. Це відділення було першим у Польщі, котре отримало звання «Швидкої діагностики плода» та можливість ретельної діагностики проблемних випадків.

image013

Наргіз Джавадова, Катерина Воробець та Надія Ткачук готуються до участі в операції кесаревого розтину.

Цінний досвід студенти отримали під час практики у клініці неонатології під керівництвом завідуючої відділення, професора Barbary Królak-Oleinik, яка з радістю прийняла майбутніх лікарів з України та ознайомила з відділеннями інтенсивної терапії новонароджених, патології новонароджених та фізіологічним відділенням.

Під час проходження виробничої практики у відділенні щелепно-лицевої хірургії студенти набули досвіду обстеження пацієнтів з патологією лицевої частини черепа, ротової порожнини, були присутні під час прийому пацієнтів і кваліфікації їх до оперативного втручання.

image015

Спільне фото з щелепно-лицевими хірургами Wojciechem Pawlakiem та Józefem Andrzejem Komorskim.

У відділенні нефрології та гемодіалізу студенти ознайомилися з принципом проведення гемодіалізу, були присутні під час обходу і огляду хворих з гострою і хронічною нирковою недостатністю, вродженими вадами нирок і після трансплантації нирок. Клінікою керує відомий нефролог, професор Mariana Klingera. Виробнича практика також включала проходження практики в оториноларингологічному відділенні.

Студенти вперше змогли у відділенні шпитального відділення порятунку взяти участь в наданні допомоги пацієнтам з різним загальним станом здоров’я. У цьому їм допомагав лікар Grzegorz Gogolwieski. Оглянули та обстежили пацієнтів з ішемічним інсультом, крововиливами в головний мозок, алкогольним делірієм, політравмами. Це відділення приймає пацієнтів з міста та воєвудства, а для забезпечення вчасного транспортування пацієнтів функціонують бригади швидкої медичної допомоги на автомобілях та гелікоптерах.

image017

Обладнання транспорту швидкої медичної допомоги у Вроцлаві.

image019

Володимир Косовський та Ігор Стецюк з лікарем швидкої авіа допомоги.

image021

Уляна Захарчук та Катерина Воробець з лікарем Grzegorzem Gogolwieskim.

Неоціненний досвід студентам принесла практика у відділенні малоінвазивної хірургії під керівництвом лікаря Macieja Sebastiana. Студенти брали участь в лікарських обходах, під час зміни перев’язок, були присутні при лапароцентезі під контролем УЗД, асистували під час операцій. Студенти мали змогу ознайомитись з ЕРХПГ з подальшою літотрипсією каменів та закладання протези у жовчовивідні шляхи.

image023

Спільне фото з малоінвазивним хірургом Maciejem Sebastianem.

image025

Ігор Стецюк асистує під час видалення кісти параректальної клітковини.

image027

Уляна Захарчук з малоінвазивним хірургом Jarosławem Wierzbickim після ЕРХПГ.

Під час проходження практики у травматологічному відділенні під керівництвом проф. Szymona Dragana студенти мали змогу асистувати під час ендопротезування кульшового суглобу, металоостеосинтезі LCP пластиною гвинтоподібного перелому нижньої третини плечової кістки, пластиці травматичного пошкодження ахілової зв’язки, реендопротезуваннях.

image029

Олександр Кулянда асистує під час ампутації 5-ого пальця та проксимальної фаланги 2-ого пальця з приводу посттравматичного некрозу мяких тканин.

image031

Олександр Кулянда з лікарями травматологічного відділення.

Студенти також проходили практику і поглиблювали свої знання на базі терапевтичного, гастроентерологічного, ендокринологічного, психіатричного та патоморфологічного відділень.

image033

Уляна Захарчук з проф. Grzegorzem Mazurem.

image035

Уляна Захарчук з гастроентерологом Magdaleną PanekJeziorną.

Поряд з вдосконаленням професійних навичок студенти мали можливість збагатитися духовно та відвідати музеї, пам’ятки духовної спадщини та інші визначні місця Вроцлава, а також інших європейських міст – Гданська, Варшави, Дрездена та Берліна.

image037

Студенти в центрі біля ратуші.

image039

Біля Рацлавіцкої Панорами.

image041

Sky Tower

image043

Гданськ

image045

Берлін

Виробнича практика у Вроцлаві залишила незабутні враження та важливий практичний досвід, за що хочеться висловити глибоку подяку адміністрації університету, відділу практики, а також куратору практики від Вроцлавського університету, професору Wojciechu Bargu, усім лікарям, які ознайомили студентів зі здобутками польської медицини і охоче ділилися з ними своїм медичним і життєвим досвідом.