Академічний обмін у рамках співпраці ТДМУ і ХНМУ

Літня виробнича практика – це особливий період набуття практичних вмінь і навичок студентами, без чого неможливе оволодіння професією лікаря. Щороку студенти мають нагоду пройти виробничу практику за межами Тернопільської області і України, збагатитися досвідом провідних вітчизняних та закордонних клінік. Цього року вперше в рамках програми академічного обміну Тернопільський державний медичний університет гостинно прийняв на практику п’ятьох студенток з  Харкова:

image001

Фото 1. Зустріч з керівником відділу практики, доц. Вікторією Фурделою.

Студентки за час практики на базах Тернопільської університетської лікарні, поліклінічного відділення другої міської лікарні та обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» проявили себе сумлінними, працьовитими і відповідальними, а також знайшли нових друзів, які радо зустріли їх та познайомили з рідним Тернополем.

image003

Фото 2. Під час практики у хірургічному відділенні з куратором, доцентом Юрієм Футуймою.

Студенти V курсу медичного факультету нашого університету Володимир Пруський, Олександр Дубневич та Юрій Боцюк також мали можливість пройти практику на базі Харківського національного медичного університету. Для студентів це був корисний досвід. Програма практики була насиченою, але вони не тільки набули практичних навичок клінічної роботи помічника лікаря поліклініки, але й мали можливість познайомитися з величною архітектурою Харкова та знайти нових друзів.

Своїми враженнями радо поділився Володимир Пруський.

«Найперше, що приємно вразило, зустріч на пероні з заступником декана І медичного факультету Романом Сухоносовим та вітання з приїздом. Далі було знайомство з керівником міжнародного відділу ХНМУ пані Анжелою Стащак та Анною Курач. Після цього директор музею історії Харківського медичного університету Жанетта Перцева зробила для нас невеличку екскурсію і згодом ми вирушили вивчати місто. Чесно кажучи, про Харків мало що знав до приїзду, та, дякуючи місцевим студентам, я дізнався і, що головне, побачив на власні очі всю красу колишньої столиці України: майдан Свободи, парк Горького, Саржин Яр, Дзеркальний струмінь, площа Конституції , Свято-Благовіщенський собор, Фельдман Екопарк… Усього і не перелічити.

Наступного дня відбулося знайомство з нашою групою і ми вже разом провели незабутні тижні, працюючи у жіночій консультації, терапевтичному, хірургічному та педіатричному відділеннях на базах Харківської міської поліклініки N8 та Харківської міської дитячої поліклініки №14.

image005

Перший тиждень стартував з акушерської поліклінічної практики у жіночій консультації під керівництвом лікаря вищої категорії Ольги Савенкової. Протягом 5 днів я працював в кабінеті патології шийки матки, який обладнаний сучасною кольпоскопічною установкою, в кабінеті планування сім`ї та в кабінеті ультразвукової діагностики, де я вперше мав змогу побачити 6-ти тижневий ембріон.

Наступний тиждень розпочався зі знайомства з завідуючим хірургічного відділення, лікарем-хірургом Михайлом Годіним. Кожного студента було закріплено за окремим лікарем і кожен зміг попрацювати індивідуально. Отож, я мав змогу виконувати вскриття нагноєного куприкового епітеліального ходу, розкриття флегмон та абсцесів, накладання та зняття швів, виписування направлень і проведення оглядів пацієнтів. Крім цього, допомагав у кабінетах отоларинголога та офтальмолога. Особливо запам’яталася мені практика в офтальмології та лікар Наталія Гаркуша, якій хочу подякувати за те, що навіть у свій вільний від практики час вона охоче дозволяла навідуватись у приймальню та вчитись працювати з офтальмоскопом, щілинними лампами та тонометрами внутрішньоочного тиску.

image007

Третій тиждень продовжився роботою з лікарем Дмитром Струковим у ІІ терапевтичному відділенні. Прийомні години були розділені на консультацію та години викликів, тому я не тільки проводив огляди, робив виписки, писав лікарняні та рецепти, а мав теж змогу піти на виклики, що було цікаво.

У останні 5 днів я практикувався у Харківській міській дитячій поліклініці №14, де моїм куратором була лікар-педіатр Наталія Курінна. Цей тиждень був голосним, часом сповнений плачу дітей, але також їхнім сміхом. Сподобалося, що лікарі велику увагу приділяють питанню щеплення дітей. Мені особливо запам’ятався день антропометричних замірів немовлят і як я особисто їх проводив.

image009

Загалом поліклінічні відділення, де я проходив практику, були добре устатковані та забезпечені, а кваліфіковані і доброзичливі медпрацівники зробили 4 тижні практики приємними та водночас швидкоплинними.

Хочу виразити подяку керівництву свого вишу за таку чудову можливість і подякувати усім, хто організував прийом та наше перебування у Харкові.