Меню Закрити

Першокурсники ТДМУ ознайомилися з засадничими цілями Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні

Студенти першого курсу Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 13 вересня 2017 року детальніше ознайомилися з місією і основними завданнями Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP). Про те, як стати успішними, конкурентоспроможними фахівцями і справжніми патріотами України, з молоддю спілкувалися координатор проекту Тарас Тимочко та спеціаліст проекту Яна Чапайло. Нагадаємо, що ТДМУ є активним учасником цього проекту, до кого долучилося 10 університетів України. З них Тернопільський медуніверситет – єдиний вищий навчальний заклад медичного профілю.

DSC_2064 DSC_2099

Спершу організатори лекції-дискусії «Академічна доброчесність – крок за кроком до нової академічної культури» з’ясували мотивацію студентів щодо обрання фаху лікаря, вступу до ТДМУ, а також подальше їхнє бачення щодо особистого і професійного розвитку. Згодом під час лекції відбулося ознайомлення студентів з проектом SAIUP та його заходами, обговорення норм та принципів академічної доброчесності, яким повинні слідувати молоді люди, навчаючись в університеті, та роль принципів доброчесності у повсякденні.

DSC_2056

За словами Тараса Тимочка, кожен відомий виш у світі досяг своєї популярності за допомогою того, що всі його працівники і студенти дотримувалися корпоративної етики і культури, які були у ньому прийняті. У свою чергу кожен випускник з гордістю заявляв, що він закінчив той чи інший університет і своєю подальшою професійною діяльністю підсилював імідж Альма-матер. Така позиція дає свої переваги, оскільки в популярні і відомі ВНЗ приходять найкращі студенти. Серед великої кількості абітурієнтів завжди легше вибрати найрозумніших, найкреативніших, ініціативних.

DSC_2104

Під час зустрічі представники проекту також наголосили на тому, що дотримування засад академічної доброчесності дає можливість кожному студенту якісно розвиватися як особистість. За їх словами, це призводить до того, що майбутній фахівець стає відомим і шанованим не тільки у колі своїх однокурсників і в стінах університету, а й за його межами, виходить у широке професійне і наукове коло. У фіналі таким чином людина працює на розвиток країни. Якщо вона висококваліфікований фахівець, то своєю працею розвиває економіку і зміцнює імідж держави. А це, на думку організаторів лекції, є реальним патріотизмом. «Взагалі доброчесність є не тільки академічною, а й загалом у житті як чеснота. І якнайбільше треба розказувати про важливість доброчесності, щоб все у нашій країні покращувалося, а навчання в університеті ставало якіснішим. Потрібно придумувати правила і механізми запобігання недоброчесності і дотримуватися їх. І відповідно мають бути санкції за їх невиконання. Такими правилами є кодекс етики, який діє в багатьох іноземних вишах. У ньому чітко вказано, які правила діють, що всі учасники навчального процесу беруть на себе відповідальність за їх дотримання і порушення. Окрім того прописані засоби покарання. Відповідно має бути вироблена процедура дотримання етичного кодексу і створена комісія щодо прийняття рішення з приводу покарання, щоб це було якомога об’єктивніше і з врахуванням усіх обставин», – додав Тарас Тимочко.

DSC_2068

Студенти ТДМУ наприкінці зустрічі цікавилися особистою мотивацією представників проекту, їхнім баченням розвитку України у найближчі роки і т.д.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.