Меню Закрити

Викладачі ТДМУ взяли участь у VIII Львівсько-Люблінській конференції з експериментальної та клінічної біохімії

Доценти кафедри медичної біохімії  Петро Лихацький, Тетяна Ярошенко та завідувач кафедри фармації ННІ ПО професор Людмила Фіра взяли участь у Міжнародній науковій конференції «VIII LVIV-LUBLIN CONFERENCE OF EXPERIMENTAL AND CLINICAL BIOCHEMISTRY», яка відбулася 18-20 вересня у Любліні (Польща). Такі конференції відбуваються з 2000 року раз у два роки (почергово – у Польщі та Україні). Україна була представлена науковцями зі Львова, Києва, Дніпра, Чернівців, Івано-Франківська, Харкова та Тернополя. Відкрили конференцію президенти Львівсько-Люблінського біохімічного товариства, професори Януш Сольські (Польша) та Олександр Скляров.

На фото: зліва направо – проф. Галина Ушакова (Дніпро), проф. Людмила Фіра (Тернопіль), проф. Алла Шевцова (Дніпро), доц. Тетяна Ярошенко (Тернопіль).

На фото: зліва направо – доц. Петро Лихацький, проф. Людмила Фіра,  проф. Януш Сольські,  проф. Зіновій Воробець.

У рамках конференції працювали секції «Експериментальна біохімія», на якій була представлена доповідь доц. Петра Лихацького «RESEARCH OF ACTIVITY OF OXIDATIVE AND INFLAMMATION PROCESSES IN THE RATS OF DIFFERENT AGES AFTER THEIR AFFECTION BY TOBACCO SMOKE», та «Клінічна біохімія». Вперше започаткована секція «Медична генетика. Біохімія рослин», у якій взяла участь професор Людмила Фіра. Людмилою Фірою була представлена доповідь на тему «RESEARCH  HEPATO- AND – CARDIOPROTECTIVE PROPERTIES BY SOME FORMS FROM PLANT MATERIALS».

Під час конференції розглядались актуальні питання екобіохімії, зокрема впливу антропогенних чинників на організм, клінічної біохімії – з’ясування ролі системи оксиду азоту та гідроген сульфіду в патогенезі ураження клітин і тканин токсикантами різної природи, механізми порушень за цукрового діабету, виразкової хвороби.

На фото: доцент Петро Лихацький на постерній сесії.

Багато доповідей було присвячено дослідженням маркерів онкозахворювань, зокрема карциноми шлунко-кишкового тракту, з метою ранньої діагностики, а також виявлення порушень на генетичному рівні.

Секцію «Біохімія рослин» очолили професори Януш та Анна Коцкі (Люблін) та професор Наталя Воробець (Львів). На секції були представлені доповіді з дослідження фізико-хімічних властивостей біологічно активних речовин з рослинної сировини, а також вивчення їх фармакологічної активності з метою створення нових лікарських препаратів.

На фото: доповідь проф. Людмили Фіри на секції «Біохімія рослин».

Після завершення роботи секцій відбулися 2 семінари «Possibilities of Modern Next Generation Seguencing Eguipment» та «A Novel Micrichip Flow Chamber System to Measure Hemostatic Ability», під час яких учасники були ознайомлені з новітніми приладами для розділення речовин та приладами для вимірювання гемостатичної здатності з допомогою мікрочіпного потоку (спонсор UNILAB  laboratoria).

На конференції панувала тепла, дружня атмосфера, всі учасники мали можливість налагодити нові контакти, отримати позитивні враження та домовитися про співпрацю.