Лікар і письменник Олексій Волков розповів про свою творчість

Під час декади відчинених дверей з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек в читальній залі книгозбірні Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася зустріч з хірургом, членом Національної спілки письменників України,  автором популярних романів Олексієм Волковим.

Ведучі заходу – бібліотекарі Галина Галат та Ірина Стасишин – нагадали про життєвий і творчий шлях гостя. Олексій Волков народився 1965 року в Тернополі, у 1988 році з відзнакою закінчив ТДМУ. Працював хірургом на Кровоградщині, з 1989 року – хірург Козівської центральної районої лікарні. У 2002 році здобув перемогу в літературному конкурсі «Золотий бабай», у 2005 став переможцем конкурсу «Коронація слова», у 2010 – лауреатом конкурсу «Гранд – коронація Слова». Лауреат обласної премії імені Богдана Лепкого в номінації «Література». Автор романів «Виконавець», «Чужа мішень», «Подорож у безвихідь», «День відбуття», «Амністія для хакера», «Переможець отримає все», «Лікарня на відлюдді», «Емісар», «Слід на воді», «Вовчий місяць», «Мертві квіти», «Гра у три руки», збірника оповідань «Останній крижень». Ці книги популярні, їх читають і перечитують, тож на бібліотечних полицях вони не залежуються. Їх автора давно і заслужено називають маестром інтелектуального детективу.

Чому саме детективному жанру надає перевагу Олексій Волков? Як вдається йому поєднувати медицину з літературою? Коли найкраще пишеться? Про що буде наступна книга? Шанувальникам творчості письменника хотілося знати про нього якомога більше, тож запитання  так і сипалися.

Розповідаючи про себе і свою  творчість, Олексій Волков  зазначив, що писати почав ще в студентські роки, а першими читачами рукописів були рідні, друзі.

Писав, так би мовити, «в стіл», не сподіваючись, що вдасться щось надрукувати через цензуру. Та часи змінилися. У конкурсі «Золотий бабай» мій твір отримав гран-прі і вийшов у світ. Потім була нова книжка і наступна…

У всіх його книгах є детективна лінія. Олексій Волков вважає детектив більш досконалим жанром, ніж багато інших, можливо, найдосконалішим. Гарний детектив  може бути водночас і соціальним, і політичним романом, і мелодрамою, і класичним кримінальним. Такий собі твір-гімнастика для розуму.

Хірургія – його професія,  література – захоплення. Хобі, яке допомагає працювати. Професійним письменником Олексій Волков себе не вважає: «Пишу для задоволення, коли є час і натхнення. Найчастіше, рано вранці, на свіжу голову».

Його «Лікарню на безлюдді» з захопленням читають та перечитують медики, і люди, далекі від медицини. Бо в ній – реалії нашого життя.

«Мені хотілося правдиво показати будні наших лікарень, проблеми, від яких потерпає медицина і які рідко висвітлюють засоби масової інформації, – розповів автор. – До речі, спочатку це був сценарій на замовлення одного з провідних телеканалів. Але фільм так і не вийшов. Потім вже з цього сценарію народилася книжка».

«Лікарня на безлюдді» одразу здобула прихильність читачів. Її продовження вже готове до друку і читачі чекають з нетерпінням.

Відповідаючи на запитання про творчі плани, Олексій Волков зізнався, що збирається написати історичний роман, де буде й детективна сюжетна лінія.

Дуже тепло згадував гість роки навчання в ТДМУ. Студентам як майбутнім колегам він побажав впевнено іти до своєї мети і ставати висококваліфікованими фахівцями «Від вашої наполегливості в навчанні залежатиме ваше майбутнє. Професія лікаря вимагає знань. Та вона найкраща», – додав гість.

Директор бібліотеки Олена Проців тепло подякувала Олексію Волкову за цікаву розмову і побажала йому  успіхів у роботі і нових творчих здобутків.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.