У ТДМУ відбулося відкрите засідання ЄМСА

Відкрите засідання Тернопільського представництва Європейської медичної студентської асоціації, членами якого є студенти ТДМУ різних курсів, відбулося нещодавно в адміністративному корпусі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Президент філії, студентка четвертого курсу Зюзанна Бетковяк, яка приїхала на навчання з Польщі, привітала всіх присутніх з початком нового навчального року. Вона зазначила, що уже отримано понад 40 нових заяв від студентів ТДМУ щодо вступу в ЄМСА, більшість з яких прийшла на відкрите засідання. Нагадаємо, що прийом заяв триває включно до 1 листопада. Серед бажаючих реалізовувати просвітницькі проекти, вдосконалюватися як лікарі, поглиблювати свої знання зацікавлення виявили і українські студенти.

Усіх нових членів Європейської медичної студентської асоціації Зюзанна ознайомила з основними напрямками діяльності громадської організації та проектами, які вже були втілені в життя. Робота філії відбувається у таких напрямках, як медична освіта, медицина, медична етика і культура, європейська інтеграція, охорона здоров’я.

Також президент Тернопільського представництва ЄМСА представила свою команду, до якої увійшли віце-президент з напрямку тренінгів та наукових досліджень Амін Мудасар, HR-віце-президент – Саміра Хаятулах, віце-президент зі зв’язків з громадськістю – Аршбір Сандху, віце-президент з адміністративної роботи Тайво Салаудін.

На засідання також були запрошені декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський і заступник директора центру виховної роботи та культурного розвитку, доцент Олена Покришко.

У своєму вітальному слові Петро Сельський зазначив, що сьогодні ЄМСА є досить активною організацією, яка сприяє підвищенню авторитету університету на всеукраїнському і міжнародному рівнях. Він схвалив бажання молоді розвиватися всебічно, підтримувати громадські ініціативи і бути лідерами в студентському середовищі. Петро Романович побажав успіхів у подальшій діяльності Європейської асоціації студентів-медиків. Він запевнив у всебічній підтримці з боку деканату членів організації, їхніх ініціатив і заходів.

Олена Покришко, яка є куратором ЄМСА в Тернополі і за підтримки якої філія третій рік поспіль успішно розвивається, також побажала успіхів і нових проектів, розширення кількості членів асоціації.

Наступним у порядку денному відкритого засідання був звіт попереднього президента ЄМСА – Парта Саб’я Сачі – щодо його участі у XXVII Міжнародному осінньому з’їзді Європейської медичної студентської асоціації, який відбувся у вересні 2017 року в Будапешті (Угорщина). До складу української делегації також увійшли інші представники Тернопільського державного медичного університету імені І.ГорбачевськогоДаніель Окечукву і Франк Омерекпе. Головна тема з’їзду – «Антимікробна резистентність», яка сьогодні стає дедалі актуальнішою для світової медицини. З метою більшого привернення уваги майбутніх медиків до неї в рамках заходу відбулася низка семінарів, майстер-класів, воркшопів і обговорень.

Студенти ТДМУ під час з’їзду презентували університет і діяльність Тернопільської філії ЄМСА. Представники з Німеччини і Польщі в результаті успішної презентації виявили бажання приїхати до Тернополя і спільно реалізовувати певні проекти. Також нашим студентам вдалося тісніше поспілкуватися з членами ЄМСА Шотландії.

Кожне засідання Європейської медичної студентської асоціації має і практичну сторону. Цього разу клінічний ординатор Амін Мудасар провів воркшоп щодо того, як правильно робити перев’язки, фіксувати за допомогою бинтів травмовані частини тіла. Кожен присутній зміг особисто відпрацювати ці навички.

Нагадаємо, що засновником і першим президентом ЄМСА в ТДМУ був наш випускник Дональд Оріаіфо. Своїм головним завданням він вбачав зібрати команду однодумців, яка працює над втіленням спільних цілей та ідей, організовує низку заходів, проводить дослідження. Потрібно сказати, що йому це вдалося. Дональд повернувся в рідну Нігерію, де планує бути успішним лікарем.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.